بهترین جراح سرطان کلیه در تهران 👨‍⚕️ از نگاه مردم 【آپدیت سال1402】

بهترین جراح سرطان کلیه در تهران
در این نوشته شما می خوانید

سرطان کلیه شاید سال‌ها و دهه‌ها قبل، بیماری چندان رایجی نبود. اما این روزها به لطف وجود تکنیک‌های پیشرفته تصویربرداری، بیشتر نام سرطان کلیه را می‌شنویم. شاید با خود بگویید که چرا لطف؟

زیرا سرطان کلیه همواره جزء بیماری‌های نسبتاً شایع بوده، اما چون دهه‌ها قبل دستگاه‌های تصویربرداری پیشرفته چندان وجود نداشتند، بیماری سرطان کلیه در اکثر موارد یا دیر تشخیص داده می‌شد و یا هرگز تشخیص داده نمی‌شد و به سادگی باعث مرگ فرد می‌شد.

اما امروزه بسیاری از موارد جدید ابتلا به سرطان کلیه، به دلیل استفاده مکرر از دستگاه‌های تصویربرداری، معمولاً به صورت تصادفی و در مراحل اولیه تشخیص داده می‌شوند. به همین دلیل امروزه نرخ بقای بیماران مبتلا به سرطان کلیه افزایش پیدا کرده است.

جراحی، یکی از روش‌های کارآمد و اثربخش درمان سرطان کلیه است که اگر توسط بهترین جراح سرطان کلیه در تهران و یا به عبارت دیگر توسط یک جراح ماهر کلیه انجام شود، تاثیر زیادی در درمان این بیماری دارد. از این رو ما در این مطلب قصد داریم با هم نگاهی به مهارت‌ها و خصوصیات بهترین جراح سرطان کلیه در تهران بیندازیم. پیشنهاد می‌کنم حتماً تا پایان این مطلب با ما در بای بای سرطان همراه شوید، خصوصاً اگر خود شما یا یکی از نزدیکانتان به بیماری سرطان کلیه مبتلا است.

آشنایی با بهترین جراح سرطان کلیه در تهران؛ ویژگی‌ها و مهارت‌ها

سرطان کلیه، سرطانی است که از کلیه‌های فرد شروع می‌شود. در بزرگسالان کارسینوم سلول کلیوی، شایع‌ترین نوع سرطان کلیه است. کودکان خردسال نیز بیشتر در معرض ابتلا به نوعی سرطان کلیه به نام تومور ویلمز قرار دارند.

اکثر تومورهای کلیه و سرطان کلیه با جراحی درمان می‌شوند. معمولاً پروفسور متخصص کلیه، در طول عمل جراحی، تومور کلیه را برمی دارد. بهترین جراح سرطان کلیه در تهران وقتی حرف از جراحی سرطان کلیه به میان می‌آید، تمام جوانب را می‌سنجد و مناسب‌ترین روش جراحی را برای فرد انتخاب می‌کند. به همین دلیل است که معمولاً جراحی سرطان کلیه، نرخ موفقیت بالایی دارد.

اما بهترین جراح سرطان کلیه در تهران چه شخصی است و باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ در ادامه این مطلب بیشتر به این موضوع می‌پردازیم.

بهترین جراح سرطان کلیه در تهران

تخصص در جراحی سرطان کلیه

تخصص در هر کاری حرف اول را می‌زند، اما در جراحی سرطان کلیه، اهمیتی دوچندان دارد. یک پروفسور متخصص کلیه در وهله اول وضعیت بیمار و تومور او را به صورت دقیق و کامل مورد بررسی قرار می‌دهد و براساس اندازه و مرحله تومور، تصمیم به عمل جراحی می‌گیرد.

از این رو بهترین جراح سرطان کلیه در تهران، کسی است که تقریباً مطمئن است عمل جراحی، بهترین و اثربخش‌ترین گزینه درمانی برای بیمار است. معمولاً در هنگام تعیین بهترین روش درمانی برای بیمار مبتلا به سرطان کلیه، گروهی از متخصصان در زمینه‌های اورولوژی، انکولوژیست اورولوژی، رادیوتراپ انکولوژی و متخصص مدیکال انکولوژی با هم همکاری می‌کنند.

استفاده از آخرین فن‌آوری‌های روز دنیا

این روزها جراحی‌هایی با موفقیت انجام می‌شوند که در آنها از آخرین فن‌آوریهای روز دنیا استفاده شده باشد. معمولاً فن‌آوری‌های جدیدی که در عمل‌های جراحی مورد استفاده قرار می‌گیرند، عوارض عمل جراحی را کاهش داده و باعث بهبودی سریع‌تر بیمار و افزایش نرخ موفقیت عمل جراحی می‌شوند.

پس اگر به دنبال بهترین جراح سرطان کلیه در تهران می‌گردید، حتماً به این عامل مهم توجه کنید. معمولاً هر چه مرکز درمانی که بهترین پروفسور کلیه در تهران در آنجا عمل می‌کند پیشرفته‌تر باشد، بیشتر احتمال دارد او نیز از فن‌آوری‌های پیشرفته در حین عمل استفاده کند.

بیماران راضی

هر چه بهترین دکتر فوق تخصص کلیه، در رشته و حوزه کاری خود مهارت بیشتری داشته باشد، بیماران راضی بیشتری دارد.

به همین دلیل یکی از معیارهای مهم برای انتخاب بهترین جراح سرطان کلیه در تهران، درصد رضایت بیماران اوست. برای این کار می‌توانید از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید و با پیدا کردن بیماران قبلی پزشک مورد نظر، با آنها مشورت کنید.

گروه کاری متخصص و خبره

اگر تصور می‌کنید که احتمال موفقیت یک عمل جراحی تنها به مهارت و متخصص جراح بستگی دارد، متاسفانه باید بگویم که اشتباه می‌کنید. زیرا جراحی یک کار تیمی است و جراح تنها زمانی موفق می‌شود که تیم کاری همراه و همدلی داشته باشد.

مسئولیت‌شناس و متعهد

تعهد کاری، رمز موفقیت هر کاری است. از این رو بهترین جراح سرطان کلیه در تهران، کسی است که کاملاً مسئولیت‌پذیر و متعهد است. او می‌داند که در هنگام عمل جراحی، باارزش ترین دارایی یک انسان یعنی جانش، زیر دست او قرار دارد، به همین دلیل تمام تلاش خود را می‌کند و همین عامل است که بهترین جراح سرطان کلیه را از دیگر همکاران خود متمایز می‌کند.

بهترین پروفسور کلیه در تهران

اقدامات بهترین جراح سرطان کلیه در تهران برای درمان سرطان چیست؟

معمولاً پزشک جراح در هنگام عمل جراحی سرطان کلیه، تومور و برخی از بافت‌های سالم اطراف آن را برمی‌دارد. اگر سرطان به خارج از کلیه‌ها گسترش نیافته باشد، سرطان کلیه به احتمال زیاد تنها با عمل جراحی درمان می‌شود.

عمل جراحی سرطان کلیه انواع مختلفی دارد که در ادامه به صورت خلاصه به معرفی آنها می پردازیم:

نفرکتومی رادیکال

بهترین جراح سرطان کلیه در تهران در عمل جراحی نفرکتومی رادیکال، تومور سرطانی، کلیه و بافت‌های اطراف آن را برمی‌دارد. اگر بافت‌های مجاور و غدد لنفاوی اطراف نیز تحت تاثیر سرطان قرار گرفته باشند، نفرکتومی رادیکال و عمل تشریح غدد لنفاوی، به همراه هم انجام می‌شوند. در طی عمل تشریح غدد لنفاوی، غدد لنفاوی که تحت تاثیر سرطان قرار گرفته‌اند، برداشته می‌شوند.

نفرکتومی پارشیال

در این روش، فقط تومور سرطانی با عمل جراحی برداشته می‌شود. در نفرکتومی پارشیال، عملکرد کلیه حفظ می‌شود و خطر ابتلا به بیماری مزمن کلیه پس از جراحی کاهش پیدا می‌کند. معمولاً در روش نفرکتومی پارشیال از روش‌های جدیدتر جراحی که با برش‌های کوچک امکان‌پذیر هستند، استفاده می‌شود. از این رو در این روش، عوارض جانبی عمل جراحی کمتر و بهبودی بیمار سریع‌تر است.

جراحی لاپاراسکوپی و روباتیک

این روش جراحی جزء روش‌های کمتر تهاجمی است. معمولاً بهترین جراح سرطان کلیه در تهران، در این روش چندین برش کوچک در شکم بیمار ایجاد می‌کند و با کمک تجهیزات تلسکوپی جراحی، اقدام به جراحی می‌کند. عمل‌های لاپاراسکوپی و روباتیک نیاز به آموزش تخصصی دارند. به همین دلیل حتماً باید قبل از عمل با تیم جراحی خود صحبت کنید و مطمئن شوید که تیم درمانی شما در این روش خاص تخصص دارد.

نفرکتومی سیتوروداکتیو

عمل نفرکتومی سیتوروداکتیو در مواردی انجام می‌شود که بیماری به خارج از کلیه‌ها گسترش یافته است. در این روش، تومور اولیه کلیه به همراه کل کلیه برداشته می‌شود. براساس مطالعات انجام شده، بهترین زمان برای عمل نفرکتومی سیتوروداکتیو، پس از درمان ایمونوتراپی است.

متاستازکتومی

بهترین جراح سرطان کلیه در تهران تنها زمانی به عمل متاستازکتومی دست می‌زند، که بخواهد یک ناحیه درگیر بیماری مانند ریه، لوزالمعده، کبد یا سایر نقاط درگیر را با هدف درمان سرطان، بردارد. این جراحی برای افرادی توصیه می‌شود که سرطان کلیه به سایر بخش‌های بدن آنها سرایت کرده است؛ در این صورت عضو درگیر برداشته می‌شود تا زمینه انتشار سرطان از بین برود.

پروفسور متخصص کلیه

عوارض پس از جراحی سرطان کلیه توسط بهترین دکتر جراح سرطان کلیه در تهران

عوارض احتمالی، همواره جزئی جدایی‌ناپذیر عمل‌های جراحی هستند. اما این بدان معنی نیست که نمی‌توان جلوی احتمال بروز عوارض جانبی بعد از عمل سرطان کلیه را گرفت. زیرا شما می‌توانید با انتخاب بهترین جراح سرطان کلیه در تهران، احتمال بروز عوارض جانبی بعد از عمل سرطان را به حداقل برسانید و یا حداقل مدیریت آنها را راحت‌تر کنید.

در حالت کلی شایع‌ترین عوارض بعد از عمل جراحی سرطان کلیه عبارتند از:

  • عفونت زخم
  • خون‌ریزی
  • عفونت قفسه سینه
  • لختگی خون
  • احساس بیماری و ضعف غیرمعمول
  • بروز تورم و قرمزی در بازوها یا پاها
  • و تجربه علائم عفونت، مانند سرفه یا نشت زخم.

گاهی اوقات این عوارض هنگامی که بیمار ترخیص شده و در دوره نقاهت بعد از عمل به سر می‌برد، رخ می‌دهند. از این رو بیمار و همراهان او نباید نباید نسبت به این علائم بی‌توجه باشند و باید در صورت مشاهده هر یک از این عوارض، بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرند.

از طرف دیگر معمولاً برخی افراد پس از عمل جراحی باز کلیه، دچار برآمدگی یا تورم در امتداد محل بخیه می‌شوند؛ پزشکان به این فتق برشی می‌گویند. معمولاً این عارضه به دلیل ضعف در عضلات اطراف جای زخم رخ می‌دهد. در صورت ایجاد تورم در اطراف محل بخیه، حتماً مراتب را به پزشک خود اطلاع دهید.

سخن آخر

در این مطلب از سایت بای بای سرطان در مورد ویژگی‌های بهترین جراح سرطان کلیه در تهران، انواع روش‌های جراحی سرطان کلیه و عوارض جراحی سرطان کلیه صحبت کردیم. هر چند امروزه روش‌های مختلفی برای درمان سرطان کلیه وجود دارد، اما جراحی سرطان کلیه، خصوصاً در مواردی که سرطان به سایر نقاط بدن گسترش نیافته است، بهترین و تاثیرگذارترین روش درمانی است.

در هنگام انتخاب بهترین جراح سرطان کلیه در تهران، علاوه بر مواردی که در این مطلب ذکر کردیم، به اخلاق و خلق و خوی او، نظم و ترتیب کاری، بیمارستان‌ها و کلینیک‌های طرف قرارداد پزشک و گواهی‌نامه‌ها و تقدیرنامه‌های او نیز توجه کنید. توجه داشته باشید که هر چه در انتخاب جراح سرطان کلیه بیشتر دقت کنید، احتمال اینکه به سلامتی سرطان کلیه را از سر بگذرانید، بیشتر می‌شود!

منابع:

به این مقاله چند ستاره میدهید؟

این مطلب را به دوستان خود پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بروزترین مقالات

داروهای ضد سرطان

مهم­ترین داروهای ضد سرطان

1402-01-22
عوارض جانبی رایج درمان CML

عوارض جانبی رایج درمان CML

1402-12-08
بیوپسی غدد لنفاوی

بیوپسی غدد لنفاوی چیست؟

1402-12-07