سرطان پایان مسیر نیست، چیزی که در این مسیر مهم است روحیه‌ی جنگندگی و امید شما به بهبودی است، پس امیدوار و قوی بمانید.

پرخوری شکلات برای سرطان ضرر دارد یا خیر؟🍫

شکلات برای سرطان
در این نوشته شما می خوانید

عده‌ای بر این باورند که مصرف شکلات برای سرطان و به طور کلی برای افراد سرطانی مضر است و خوردن بیش از حد آن در مواردی باعث تشدید علائم بیماری خواهد شد. در کنار این مسئله، عده‌ای دیگر عقیده دارند که خود شکلات به خودی خود برای پیشگیری از سرطان مفید است و توصیه به مصرف آن می‌کنند. در این بین کدام باور درست و کدام غلط است؟ در این مقاله‌ی بای بای سرطان هدف ما بررسی شکلات برای سرطان خواهد بود.

مصرف شکلات و سرطان

سالیان سال است که در فضای مجازی از فواید خوردن شکلات برای سرطان و پیشگیری از بروز سرطان به واسطه آن اطلاعات زیادی پخش شده است اما آیا این موارد درست هستند؟

تحقیقات نشان می‌دهد که فلاوانول‌ها که یکی از مواد تشکیل دهنده شکلات هستند، سرشار از آنتی اکسیدان بوده و آنتی اکسیدان نیز معمولا  احتمال آسیب سلول‌ها را کاهش می‌دهند. در این بین، سلول‌های آسیب دیده یکی از عوامل ایجاد سرطان در بدن هستند.

مطالعات زیادی در مورد فواید و مضرات شکلات صورت گرفته و دو گروه از لحاظ مصرف شکلات و تاثیرات آن با یکدیگر مقایسه شدند؛ گروهی که مشکلات قلبی و سرطان داشته‌اند و گروهی که هیچ بیماری زمینه‌ای نداشتند.

پس از مطالعات گسترده هنوز مشخص نشده است که آیا خود شکلات این تغییرات را ایجاد می‌کند و یا فلاوانول‌ها.

نتایج بدست آمده اطلاعات دقیقی را ارائه ندادند. مطابق این نتایج عده‌ای بیان کردند که شکلات از بروز سرطان جلوگیری می‌کند و عده‌ای دیگر بر این باور بودند که شکلات می‌تواند خود علت بروز سرطان باشد.

اما اطلاعات دقیق‌تر و مطمئن‌تری وجود‌ دارد که بیان می‌کند مصرف شکلات از بروز بیماری‌های قلبی جلوگیری می‌کند و فلاوانول‌های موجود در شکلات، فشار خون را کاهش می‌دهند و منجر به عملکرد بهتر قلب، عروق و شریان‌ها خواهند شد.

لازم به ذکر است که شکلات‌ها همچنان نوعی آبنبات محسوب می‌شوند و حاوی قند و چربی‌ مضر هستند که می‌توانند باعث بروز دیابت، بیماری قلبی و اضافه وزن شود که اضافه وزن خود یکی از عوامل اصلی بروز سرطان به شمار می‌رود.

اگر قصد مصرف آنتی اکسیدان بیشتر را دارید، میوه‌ها و سبزیجات مناسب‌ترین منبع برای دستیابی به آنتی اکسیدان‌ها هستند.

شکلات برای سرطان

تاثیرات شکلات تلخ بر سرطان

افرادی که به مصرف شکلات تلخ علاقه دارند شاید خوشحال شوند که بدانند این شکلات برای سرطان آسیب زا نیست و حتی می‌تواند باعث پیشگیری از بروز سرطان شود.

به طور کلی هیچ غذای خاصی حتی اگر سالم‌ترین غدا هم باشد، باز هم نمی‌تواند به تنهایی از بروز سرطان‌ جلوگیری کند؛ آنچه باعث پیشگیری از سرطان‌ می‌شود، رژیم غذایی اصولی است.

طبق نظر متخصصان، گنجاندن شکلات تلخ در رژیم غذایی در مواردی مفید است اما نباید انتظار داشت که از سرطان جلوگیری کند. شکلات تلخ نیز مانند شکلات‌های شیرین حاوی فلاوانول است که از آسیب‌های سلولی و بروز التهابات جلوگیری می‌کند.

خالص‌ترین شکلات تلخ که حاوی ۷۰ درصد کاکائو است و حاوی مقدار بسیار زیادی از فلاوانول است. این شکلات‌ها حاوی چربی کمتر و شکر کمتری هستند بنابراین با مصرف این مدل شکلات‌ها، احتمال چاقی و بروز دیابت تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا‌ می‌کند.

نتایج بدست آمده پیرامون بررسی شکلات تلخ کاملا متفاوت بیان شده است. عده‌ای بیان کردند که شکلات تلخ می‌تواند از بروز سرطان جلوگیری کند، عده‌ای دیگر اذعان داشتند که شکلات تلخ باعث افزایش احتمال ابتلا به سرطان می‌شود. بنابراین هیچ اطلاعات دقیقی در مورد عوارض شکلات تلخ در دسترس نیست و مطابق همه‌ی مواد غذایی مفید و یا مضر، زیاده روی در مصرف آن به هیچ‌ عنوان توصیه نمی‌شود.

مصرف شکلات برای سرطان

حال یکی از رایج‌ترین سوالاتی که در بیماران سرطانی به وجود می‌آید، این است که آیا مصرف شکلات برای سرطان مناسب است؟

با مروری بر دیگر نتایج تحقیقات صورت گرفته پیرامون شکلات، باید به این نکته اشاره کرد که عصاره استخراج شده از کاکائو، می‌تواند فعالیت‌های ضدسرطانی در برابر سلول‌های سرطانی پروستات، روده بزرگ و آدرنال انسان داشته باشد.

اما از آنجایی که شکلات‌ها منابع غنی از قند، چربی و کلسترول هستند، استفاده از آن در بیماران سرطانی به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود؛ به این علت که عوامل نام برده شده، باعث وخیم‌تر شدن بیماری در این افراد می‌شوند.

از طرفی ثابت شده است که اسید استئاریک از رشد تومور و سلول‌های سرطانی در شرایط آزمایشگاهی جلوگیری می‌کند.

تاثیر گرفتن از ترکیبات ضدسرطانی که در دانه‌های کاکائو وجود‌ دارند نیز امری غیرقابل انکار است اما هنگامی که از کاکائو در کنار چربی و قند زیاد برای ساختن شکلات استفاده می‌شود، تاثیر گذاری این مواد ضدسرطانی تقریبا غیرممکن خواهد بود.

تاثیرات شکلات تلخ بر سرطان

سرطان‌زایی روغن پالم

روغن پالم در بیشتر محصولات غذایی که روزانه استفاده می‌کنیم وجود داشته و از درخت نخل به دست می‌آید؛ لازم به ذکر است که این روغن که پرمصرف‌ترین روغن در سراسر جهان‌ است وعلاوه بر این، در ترکیبات شکلات‌هایی که می‌خوریم نیز وجود دارد.

مصرف روغن پالمی که در شکلات نیز وجود دارد، منجر به ایجاد سلول‌های سرطانی در فرد می‌شود. بر اساس تحقیقات انجام شده در بیماران سرطانی، مشخص شد که افرادی که محصولات حاوی پالم‌ مانند شکلات به مقدار بسیار زیاد مصرف می‌کرده‌اند، دچار سرطان‌هایی در ناحیه پروستات و سینه شده‌اند.

پزشکان متخصص همچنین به دلیل وجود این روغن‌ در ترکیبات شکلات‌ها، استفاده از شکلات برای سرطان و بیمارانی که با این بیماری دست و پنجه نرم می‌کنند را ممنوع کرده‌اند و از آن جایی که این مواد سرطان‌زا هستند، احتمال بدتر شدن‌ و حتی متاستاز دادن سرطان در افراد مبتلا را افزایش می‌دهند.

مواد سرطان‌زای شکلات

کادمیم؛ از دیگر مواد سرطان‌زای شکلات

شکلات برخلاف طعم‌ بسیار مطلوب و شیرینی که دارد، حاوی کادمیم است. کادمیم یک ماده شیمایی مضر است که علاوه بر سرطان‌زایی، برای کلیه‌ها نیز به شدت آسیب‌زاست.

در صورتی که بخواهیم از لحاظ آسیب‌زا بودن‌ کادمیم را با باقی فلزات سنگین مثل آرسنیک مقایسه بکنیم، شاید چندان مضر نباشد اما قرارگیری در معرض این فلز سنگین به مدت طولانی، می‌تواند باعث ایجاد آسیب‌های جبران ناپذیر و در مواقعی سرطان شود.

حتی اگر این مقدار بسیار کم باشد، بدن انسان برای دفع و هضم کادمیم بین ۱۰ تا ۳۰‌ سال زمان نیاز دارد؛ بنابراین عقلانی است که مصرف مواد غذایی که حاوی این ماده شیمیایی هستند، تا حد امکان کم شود‌.

شکلات تلخ نسبت به شکلات‌های شیرین و شکلات‌های شیری از مقدار کمتری کادمیم برخوردار است؛ لذا مصرف این شکلات برای سرطان، آسیب‌زایی کمتری خواهد داشت.

شکلات تنها ماده غذایی موجود در بازار نیست که حاوی کادمیم است اما از آنجایی که این ماده غذایی توسط قشر وسیعی از‌جامعه بخصوص کودکان مورد استفاده قرار می‌گیرد، باید در مصرف آن دقت لازم‌ به عمل آورده شود. همچنین میزان کادمیم موجود در شکلات، باید توسط کارخانه‌های شکلات سازی تنظیم شود؛ به این دلیل که مصرف طولانی مدت شکلات در کودکان، باعث ورود بیش از حد این ماده شیمیایی به بدن شده و مشکلات تراکم‌ استخوان را به وجود می‌آورد. لازم به ذکر است که میزان کادمیم، در شکلات‌های همه‌ی برندها یکسان نیست.

حتی در شکلات‌هایی که ۱۰۰ درصد فراوری شده هستند نیز مقدار بسیار کمی از کادمیم‌ وجود‌ دارد. بنا به گفته‌ی محققین، میزان کادمیم موجود در دانه‌های کاکائو (chocolate) با توجه به محل رویش گیاه و خاک منطقه، می‌تواند متفاوت باشد. در نتیجه امکان دارد عوامل مختلفی در کاهش و یا افزایش مقدار کادمیم موجود در شکلات نقش داشته باشند‌.

کلام آخر

در این مقاله‌ی بای بای سرطان تاثیرات انواع شکلات برای سرطان را بررسی کردیم و دانستیم که ضرر شکلات بیش از فواید آن بوده و مصرف بیش از حد آن نه تنها برای بیماران سرطانی بلکه برای هیچ فردی توصیه نمی‌شود. لذا اگر فردی هستید که زیاد شکلات مصرف می‌کنید، معایب آن را نیز در نظر داشته باشید و به راحتی سلامتی خود را از دست ندهید.

منابع:

برچسب ها:

به این مقاله چند ستاره میدهید؟

این مطلب را به دوستان خود پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بروزترین مقالات

رژیم فستینگ و سرطان

رژیم فستینگ بگیرید تا سرطان نگیرید!⭐

1402-08-22
پیشگیری از سرطان

پیشگیری از سرطان: راهکارهای نوین و واکسیناسیون

1402-07-16
خون دماغ شدن و سرطان

ارتباط خون دماغ شدن و سرطان چیست

1402-06-27