سرطان پایان مسیر نیست، چیزی که در این مسیر مهم است روحیه‌ی جنگندگی و امید شما به بهبودی است، پس امیدوار و قوی بمانید.

راهنمای جامع خرید اوستین (Avastin) 💊

خرید اوستین
در این نوشته شما می خوانید

در طی چند دهه اخیر، پیشرفت‌های چشمگیری در زمینه درمان سرطان با داروها ایجاد شده است. این پیشرفت‌ها توسعه داروها به‌صورت هدفمندتر و کارآمدتر را در پی داشته‌اند. بهبود تشخیص سرطان و درمان آن در مراحل مختلف بیماری، افزایش طول عمر و کیفیت زندگی بیماران را رقم می‌زند. اوستین دارویی پیشرو در زمینه داروهای مبارزه با سرطان به شمار می‌آید و نقش مهمی در بهبود فرآیند درمان بیماران سرطانی ایفا می‌کند. در این مقاله از بای بای سرطان، راهنمای جامعی درباره خرید اوستین، نحوه استفاده و نکات کلیدی درباره داروخانه‌های عرضه کننده این دارو ارائه می‌کنیم.

چرا خرید اوستین؟ این دارو چگونه در مسیر درمان عمل می‌کند؟

خرید اوستین یک تجویز و روش درمانی موثر و کارآمد است که در دسته‌بندی تراپی‌های هدفمند (Targeted Therapy) جای می‌گیرد. Avastin (بواسیزومب) درمانی است که طی آن سلول سرطانی را دچار گرسنگی و بی‌غذایی می‌کنند.

به این ترتیب که این دارو فعالیت پروتئینی به نام فاکتور رشد اندوتلیال عروقی یا VEGF را مسدود می‌کند. سلول‌ها به‌صورت طبیعی VEGF تولید می‌کنند، اما برخی از سلول‌ها که سرطانی شده‌اند VEGF بیشتر و مازادی تولید می‌کنند. مسدود کردن زنجیره تولید VEGF، از رشد رگ های خونی جدید، که تغذیه کننده تومورها هستند، جلوگیری می‌کند.

برخلاف شیمی درمانی که در آن هدف حمله به سلول‌های سرطانی است، هدف اوستین بستن مسیری است که تومور از آن تغذیه کرده و خود را تکثیر می‌کند.

تجویز آواستین

برای درمان کدام‌یک از انواع سرطان، خرید اوستین تجویز می‌شود؟

داروی آواستین پس از تشخیص نوع و مرحله پیشرفت سرطان در بیمار، توسط پزشک معالج تجویز می‌شود. این دارو برای تقویت قوای ایمنی بدن در رژیم شیمی درمانی به همراه داروهای دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. به دلیل این ویژگی، خرید اوستین یکی از تدابیر درمانی است که به صورت گسترده در طیف سرطان‌های زیر توسط آنکولوژیست‌ها توصیه می‌شود:

سرطان متاستاتیک کولورکتال (mCRC)

خرید اوستین برای درمان سرطان متاستاتیک کولورکتال (mCRC) برای موارد زیر تایید شده است:

 • درمان خط اول یا دوم همراه با شیمی درمانی وریدی به همراه فلوئورواوراسیل
 • درمان خط دوم در صورت استفاده با شیمی درمانی به همراه فلوروپیریمیدین (همراه با ایرینوتکان یا اگزالیپلاتین) پس از پیشرفت سرطان پس از درمان خط اول حاوی بواسیزوماب

توجه: آواستین برای استفاده پس از جراحی، به عنوان درمان اولیه در بیماران مبتلا به سرطان روده بزرگ غیرمتاستاتیک، مورد تایید نیست.

سرطان ریه سلول غیر کوچک (nsNSCLC)

این دارو، همراه با کربوپلاتین و پاکلیتاکسل، برای درمان سرطان ریه سلول غیرکوچک غیر سنگفرشی پیشرفته (NSCLC) در افرادی که شیمی درمانی برای بیماری پیشرفته خود دریافت نکرده اند، تایید شده است.

گلیوبلاستوما (GBM)

خرید اوستین برای درمان گلیوبلاستوما (GBM) در بیماران بزرگسالی که سرطان آنها پس از درمان قبلی (عود یا rGBM) پیشرفت کرده، تایید شده است.

سرطان کلیه متاستاتیک (mRCC)

تجویز آواستین همراه با اینترفرون آلفا برای درمان سرطان کلیه متاستاتیک (mRCC) تایید شده و یکی از شیوه‌های درمانی مورد استفاده برای پیشگیری از پیشرفت این نوع از سرطان است.

سرطان پیشرفته دهانه رحم (CC)

خرید اوستین همراه با پاکلی تاکسل و سیس پلاتین یا پاکلیتاکسل و توپوتکان، برای درمان سرطان مداوم، عود کننده یا متاستاتیک دهانه رحم بر اساس تحقیقات بالینی تایید شده است.

سرطان تخمدان (OC)

اوستین در ترکیب با کربوپلاتین و پاکلیتاکسل، برای درمان بیماران مبتلا به سرطان اپیتلیال پیشرفته (مرحله III یا IV) تخمدان، لوله فالوپ یا اولیه صفاق پس از جراحی اولیه استفاده می‌شود.

این دارو، همراه با پاکلیتاکسل، دوکسوروبیسین لیپوزومی پگیله شده یا توپوتکان، برای درمان سرطان تخمدان اپیتلیال عودکننده، لوله فالوپ یا سرطان صفاق اولیه (proC) مقاوم به پلاتین در زنانی که بیش از دو شیمی درمانی قبلی دریافت نکرده‌اند، تایید می‌شود.

همچنین خرید اوستین، چه در ترکیب با کربوپلاتین و پاکلیتاکسل یا با کربوپلاتین و جمسیتابین، و به دنبال آن تزریق اوستین به تنهایی، برای درمان بیماران مبتلا به سرطان اپیتلیال عودکننده حساس به پلاتین، تخمدان، لوله فالوپ، یا سرطان صفاق اولیه (psOC) تجویز می‌شود.

کارسینوم هپاتوسلولار (HCC)

تجویز آواستین، همراه با آتزولیزوماب، برای درمان بیماران مبتلا به کارسینوم سلول‌های کبدی غیرقابل برداشت یا متاستاتیک (HCC) که درمان سیستمیک قبلی دریافت نکرده‌اند، مورد تایید است.

چگونه و از کجا داروی اوستین (Avastin) را بخریم؟

چگونه و از کجا داروی اوستین (Avastin) را بخریم؟

در اکثر موارد، اوستین توسط بیمارستان‌ها یا مراکز درمانی تامین می‌شود و به بیماران در فرآیند شیمی درمانی تزریق می‌شود. اما در برخی موارد نیاز است تا خرید داروی اوستین از سوی بیمار انجام شود. اگر درگیر این بخش از پروسه درمان خود هستید، ادامه مقاله را دنبال کنید.

روش‌های خرید داروی اوستین

 داروی اوستین را می‌توان به دو شیوه  حضوری و آنلاین استعلام خرید گرفت. داروخانه‌ها مجاز به ارسال این دارو به صورت آنلاین نیستند. اپلیکیشن‌ها و پلتفرم‌های متعددی برای استعلام قیمت دارو و نیز داروخانه‌هایی که این دارو را موجود دارند، در دسترس هستند.

داروخانه های فروشنده داروی اوستین (آپدیت مهر 1402)

توجه: بای بای سرطان هیچ دخل و تصرفی در خرید و فروش داروهای سرطان ندارد و فقط بعنوان همیار سامانه های استعلامی در کشور عمل خواهد کرد و مسئولیت خرید و فروش دارو از داروخانه‌های زیر بر عهده این مجموعه نمی‌باشد.

تبلیغات بای بای سرطان 728

خرید اوستین برای چه بیمارانی خطرناک است؟

تمامی داروهایی که در بیماران مبتلا به انواع سرطان تجویز می‌شوند با توجه به شرایط زمینه‌ای، جسمی، سن و… بیمار، موارد منع مصرف دارند. بنابراین از خرید اوستین AVASTIN  اجتناب کنید اگر:

1- واکنش آلرژیک به آواستین نشان دادید. علائم واکنش آلرژیک ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • تنگی نفس
 • خس خس سینه
 • مشکل نفس كشيدن
 • تورم صورت، لب ها، زبان یا سایر قسمت های بدن
 • بثورات پوستی، خارش یا کهیر روی پوست

2- سابقه واکنش آلرژیک به سایر آنتی بادی های نوترکیب انسانی دارید.

3- مبتلا به سرطان ریه هستید و سرفه می‌کنید یا خون در سرفه‌های خود مشاهده کرده‌اید.

4- اوستین برای کودکان یا نوجوانان تجویز نمی‌شود، زیرا ایمنی و اثربخشی در این رده سنی ثابت نشده است.

5- باردار هستید یا قصد بارداری دارید. اگر باردار هستید حتما این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید. خرید اوستین و مصرف آن ممکن است برای جنین شما خطرات جبران‌ناپذیری را به همراه داشته باشد. معمولا در طول درمان با این دارو و حداقل 6 ماه پس از مصرف، توصیه می‌شود از روش های پیشگیری از بارداری استفاده کنید.

6- قصد دارید در آینده تشکیل خانواده بدهید. توجه کنید که خرید اوستین و استفاده از آن ممکن است در توانایی شما برای باردار شدن اختلال ایجاد کند.

نکاتی قبل از شروع درمان

برخی از بیماران نیاز دارند تا خرید اوستین را به تعویق بیاندازند یا در برخی موارد با صلاحدید تیم پزشکی داروی جایگزین دریافت کنند:

 • اگر در حال شیردهی هستید یا قصد شیردهی دارید. در حین درمان با این دارو و حداقل تا 6 ماه پس از آن نباید شیردهی انجام شود. آخرین دوز این دارو ممکن است در رشد و تکامل کودک شما اختلال ایجاد کند.
 • افرادی که التهاب روده دارند؛ علائم این بیماری شامل تب، استفراغ، اسهال و درد یا زخم معده می‌شود.
 • فشار خون بالا؛ حتما پزشک معالج خود را مطلع کنید تا پیش از شروع درمان فشار خون شما را کنترل کند.
 • سابقه لخته شدن خون یا سکته مغزی دارید، یا داروهایی برای جلوگیری از لخته شدن خون مصرف می‌کنید.(مانند: وارفارین)
 • تعداد کم گلبول های سفید خون (نوتروپنی)
 • فیستول داشته‌اید یا دارید.
 • سابقه دیابت دارید.
 • در 28 روز پیش از شروع درمان جراحی بزرگی انجام داده‌اید یا زخمی دارید که بهبود نیافته است.آواستین می تواند باعث افزایش خطر خون‌ریزی بعد از عمل یا اختلال در ترمیم زخم شود.
 • آمبولی ریه دارید؛ این دارو ممکن است وخامت بیماری را افزایش دهد.
 • اگر بیماری قلبی دارید؛ آنتراسایکلین ها (مانند آدریامایسین، دوکسوروبیسین و…) دریافت کرده‌اید.
 • سن شما 65 سال یا بیشتر است.

پس از خرید اوستین چگونه و چه دوزی از آن را مصرف کنیم؟

شیوه تزریق داروی اوستین و دوز مصرفی آن در بیماران سرطانی، برای هر بیمار از سوی تیم پزشکی مشخص می‌شود. پس از تجویز آنکولوژیست، این دارو از طریق انفوزیون ورید (انفوزیون داخل وریدی) توسط یک پرستار متخصص به بیمار تزریق می‌شود.

اولین انفوزیون معمولاً طی 90 دقیقه تزریق می شود. اگر بیمار آستانه تحمل خوبی نشان دهد، انفوزیون دوم توسط پرستار انجام می‌شود. زمان این تزریق بیش از 60 دقیقه به طول می‌انجامد. تزریق‌های بعدی ممکن است طی 30 دقیقه برای بیمار انجام شود.

دور مصرفی دارو پس از خرید اوستین

دوز مصرفی دارو برای هر بیمار به وزن بدن و نوع سرطانی که باید درمان شود، بستگی دارد. تجویز آواستین هر 2 هفته یک بار یا هر 3 هفته یک بار است. تنها پزشک معالج شما می‌تواند دوزی که برای شما مناسب است را تجویز کند.

همچنین توجه کنید که تعداد انفوزیون‌هایی که دریافت می‌کنید بستگی به نحوه پاسخ شما به درمان دارد.

در صورت فراموشی نوبت تزریق، چه باید کرد؟

اگر یک نوبت تزریق اوستین را فراموش کردید یا به دلایلی نتوانستید به کلینیک جهت درمان مراجعه کنید، پزشک تصمیم خواهد گرفت که چه زمانی باید دوز بعدی را به شما بدهد.

خرید اوستین

بایدها و نبایدها پس از خرید اوستین!

اگر پس از تشخیص نوع سرطان، داروی اوستین برای شما تجویز شده است، کارهای زیر را انجام دهید:

 1. به همه پزشکان، دندانپزشکان و داروسازانی که به دلایلی در فرآیند درمان، نزد آن‌ها مراجعه خواهید کرد، بگویید که تحت درمان با این دارو هستید.
 2. اگر در طول درمان باردار شدید یا برای بارداری برنامه دارید، فورا به پزشک خود اطلاع دهید.
 3. اگر در دوران شیردهی هستید یا قصد شیردهی در حین درمان را دارید، حتما به پزشک معالج خود اطلاع دهید.
 4. اگر بنابه دلایلی قصد جراحی دارید یا دچار جراحتی شدید که ترمیم نمی‌یابد، به تیم پزشکی خود اطلاع دهید.

کارهایی که نباید انجام دهید:

از مصرف هر داروی دیگری خواه نیاز به نسخه داشته باشد یا نه، بدون اطلاع قبلی پزشک یا مشورت با داروساز، بپرهیزید.

توصیه‌هایی برای همراه بیماری که تجویز آواستین برای او شده است.

به عنوان همراه بیمار، شما یکی از اعضای حیاتی تیم درمان به شمار می‌آیید. سرطان زندگی بیمار، زندگی شما و زندگی اعضای خانواده را تغییر می‌دهد. نکته‌هایی برای بهتر طی کردن مسیر درمان عبارتند از:

 • هر سوالی که دارید یا هر عارضه‌ای که در بیمارتان مشاهده می‌کنید را یادداشت کرده تا در زمان مناسب آن را با پزشک معالج درمیان بگذارید.
 • بیمار را در مسیر درمان تنها نگذارید و همیشه همراه او در جلسات درمان حضور یابید.
 • با نهایت دقت به هرگونه تغییر در حال بیمار و بروز عوارض جانبی توجه کنید.

به عنوان یک همراه، باید با بیمار در مورد این تغییرات روحی و جسمی و نیازهای عاطفی‌اش صحبت کنید. در اینجا چند نکته برای ایجاد یک گفتگوی سالم وجود دارد:

 • بپرسید آیا زمان خوبی برای صحبت کردن است؟
 • حامی باشید، گوش دهید و صحبت را قطع نکنید.
 • آنچه را که می گویید از قبل تمرین کنید.
 • از ته دل صحبت کنید. از عبارت‌های تکراری کمتر استفاده کنید. همیشه نگویید «همه چیز خوب میشه!»
جمع‌بندی

در این مقاله از بای بای سرطان، با خرید اوستین یکی از داروهای مهم در فرآیند درمان انواع سرطان آشنا شدیم. این دارو با توقف رشد عروق خونی در درمان بیماری‌های سرطانی و دیگر بیماری‌ها نقش مؤثری دارد. در استفاده از داروی آواستین باید موارد منع مصرف و نکات پیش از شروع درمان را مد نظر قرار دهید.

منابع:

برچسب ها:

به این مقاله چند ستاره میدهید؟

این مطلب را به دوستان خود پیشنهاد دهید

یک پاسخ

 1. همسرم با توجه ب تومور مغزی که جراحی شده و گرید ۳ هم بوده از این دارو استفاده میکنند ۶۰۰میلی گرم هر دو هفته ولی از دوره ی چهارم مصرف دارو دچار بی‌حالی و سستی در اندام ها شده و حتی باعث لرزش در دستها گردیده است میخواستم ببینم از عوارض دارویی ست یا اینکه دارو اثر بخشی لازم را نداشته است لطفاً جواب مربوطه را بفرمایید در ضمن بنده نرس هستم . پسر بزرگترم جراح عمومی هستند و عروسم هم متخصص روانپزشکی اینها را عرض کردم که اینکه کل خانواده دختر وداماد و .. درمانی هستیم و از مسایل پزشکی مطلع با تشکر فراوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بروزترین مقالات

رژیم فستینگ و سرطان

رژیم فستینگ بگیرید تا سرطان نگیرید!⭐

1402-08-22
پیشگیری از سرطان

پیشگیری از سرطان: راهکارهای نوین و واکسیناسیون

1402-07-16
خون دماغ شدن و سرطان

ارتباط خون دماغ شدن و سرطان چیست

1402-06-27