سرطان پایان مسیر نیست، چیزی که در این مسیر مهم است روحیه‌ی جنگندگی و امید شما به بهبودی است، پس امیدوار و قوی بمانید.

بهترین کلینیک درد در تهران 😫 از نگاه مردم 【آپدیت سال1403】

بهترین کلینیک درد در تهران
در این نوشته شما می خوانید

زندگی همیشه برای افرادی که دچار دردها و اختلالات مزمن بوده و هستند، سخت‌تر از دیگران بوده است. در این بین کمک گرفتن از متخصصین در بهترین کلینیک درد در تهران، راهی منطقی برای کسانی است که به دنبال کاهش و یا رهایی از این دردها هستند.

وقتی صحبت از درد مزمن به میان می‌آید، خواه ناخواه بیماران سرطانی و دردی که متحمل می‌شوند، در ذهن پررنگ می‌شود؛ از این رو در این مقاله‌ی بای بای سرطان هدف ما معرفی چیستی کلینیک درد و چگونگی مراجعه به آن جهت کاهش دردهای مزمن خواهد بود.

لیست بهترین کلینیک درد در تهران

مجتمع پزشکی صدر

بیماران در مجتمع پزشکی صدر که بهترین کلینیک درد در تهران بوده با مجموعه‌ای جامع از خدمات طراحی شده برای رفع نیازهای منحصر به فرد خود مواجه می‌شوند. این خدمات که به دو دسته سرپایی و بستری تقسیم شده به درجات مختلفی از شدت و مدت درد ارائه می‌شوند. افراد چه به ویزیت هفتگی یا بستری در بیمارستان نیاز داشته باشند، درمان‌های شخصی را با هدف مدیریت درد خود دریافت می‌کنند.

درد مزمن اسکلتی عضلانی که از ماهیچه، استخوان، رباط، تاندون‌ها و اعصاب ناشی می‌شود بسیاری از افراد را آزار می‌دهد. در این مجتمع ابزارهای تشخیصی پیشرفته‌ای مانند اشعه ایکس، آزمایش خون، سی تی اسکن و تصویربرداری MRI برای آشکار کردن علت اصلی این درد ناتوان کننده استفاده می‌شود. پس از ارزیابی کامل، تیمی از پزشکان متخصص برنامه‌های درمانی را با استفاده از تکنیک‌های مختلف از اسپلینت و طب سوزنی گرفته تا فیزیوتراپی و تزریق کورتیکواستروئید طراحی می‌کنند. هدف مداخله پزشکی نه تنها کاهش درد بلکه جلوگیری از پیشرفت بی امان آن است.

از جمله بیماری‌هایی که در مجتمع پزشکی صدر درمان می‌شود آرتروز زانو است، بیماری‌ای که افراد در گروه‌های سنی مختلف را مبتلا می‌کند. متخصصان از طریق ترکیبی از معاینات فیزیکی و تکنیک‌های تصویربرداری پیشرفته از جمله اشعه ایکس، ام آر‌ای و سی تی اسکن این بیماری را به خوبی تشخیص می‌دهند. سپس روش‌های درمانی، از دارو تا کاردرمانی و اوزون‌تراپی برای کاهش درد و افزایش تحرک اعمال می‌شوند.

مشکلات دیسک کمر و گردن منابع اصلی درد مزمن هستند و با جدیت در این مجتمع بررسی می‌شوند. پزشکان متخصص با استفاده از ترکیبی از ارزیابی‌های لمسی، تست‌های حرکتی و مطالعات تصویربرداری به سرعت این بیماری‌ها را شناسایی می‌کنند. مداخله زودهنگام که با رویکردهای علمی مدرن تسهیل می‌شود از پیشرفت بیماری جلوگیری می‌کند و خطر گسترش درد به اندام‌های مجاور را کاهش می‌دهد.

تنگی کانال نخاعی که با فشرده شدن عصب آن شناخته می‌شود در مجتمع صدر مورد توجه دقیق قرار می‌گیرد. متخصصان با درک فوریت مداخله سریع به موقع درمان را شروع می‌کنند تا از عواقب تاخیر در درمان جلوگیری کرده باشند. این مرکز با استفاده از تکنیک‌های غیر تهاجمی و نیمه تهاجمی تلاش می‌کند تا درد را کاهش دهد.

مجتمع صدر در حوزه مدیریت درد رویکردی جامع را در پیش گرفته و مجموعه‌ای از روش‌های کنترل درد را متناسب با نیازهای فردی ارائه می‌دهد. از مداخلات غیرتهاجمی مانند فیزیوتراپی و طب سوزنی گرفته تا تکنیک‌های نیمه تهاجمی که توسط متخصصان درد ارائه می‌شوند، هر یک از روش‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد تا بیماران را از درد خود نجات بدهد. رویکرد این کلینیک در اولویت بندی روش‌های غیر تهاجمی و نیمه تهاجمی نشان دهنده تعهد آن به راحتی و رفاه بیمار است.

آدرس مجتمع پزشکی صدر: تهران، اتوبان صدر، ابتدای خیابان قلندری جنوبی، پلاک 21

تلفن تماس: 02179184000

کلینیک دکتر مسعود هاشمی

در کلینیک دکتر مسعود هاشمی درد به به چالشی تبدیل می‌شود که باید با نوآوری و تخصص بر آن غلبه کرد. کار شما در این کلینیک درد با ارزیابی و معاینه دقیق که توسط متخصصان مجرب آن انجام شده آغاز می‌شود. آنها با نگاهی دقیق به جزئیات علت اصلی درد شما را پیدا می‌کنند.

چه درد شما از ماهیچه، استخوان، بافت همبند یا مفاصل نشات بگیرد، این متخصصان قادر به مقابله مستقیم با آن هستند و ترکیبی از درمان‌های دارویی پیشرفته متناسب با نیازهای منحصر به فرد شما را به کار می‌گیرند. برای کسانی که دردشان علیرغم درمان‌های مرسوم ادامه دارد، مداخلات جراحی به کمک‌شان می‌آید. زیر دستان جراحان این مرکز هر دو عمل باز و بسته به صورت ماهرانه انجام می‌شوند.

از اسپاسم عضلانی گرفته تا سردردهای مزمن، این کلینیک در کاهش انواع بی‌شماری از درد تخصص دارد و اطمینان می‌دهد که هیچ دردی بدون توجه یا درمان نشده باقی نمی‌ماند. تزریق دیسکوژل یک گزینه درمانی انقلابی است که تسکین هدفمند دردهای مربوط به دیسک را ارائه می‌کند و به بیماران عمری دوباره می‌دهد. جراحی دیسک بسته با استفاده از آخرین پیشرفت‌ها در تکنیک‌های جراحی، یک رویکرد کم تهاجمی برای رفع کمردرد و گردن بوده و به حداقل رساندن زمان از کار افتادگی و به حداکثر رساندن نتایج منجر می‌شود.

کلینیک دکتر هاشمی در خط مقدم مدیریت درد بوده و با پایبندی به اصول سختگیرانه مطرح شده توسط انجمن جهانی درد کار می‌کند. دکتر سید مسعود هاشمی دکتر برجسته در این زمینه و رئیس انجمن درد ایران بوده و متعهد به پیشبرد مرزهای درمان درد و بازتعریف استانداردهای درمان است.

این کلینیک با استفاده از تکنیک‌های پیشرفته درمان‌های کم تهاجمی و در عین حال بسیار موفق را برای درد مفاصل ارائه می‌کند که به بیماران این امکان را می‌دهد تا تحرک و سرزندگی خود را با کمترین دردی بازیابند. کلینیک دکتر هاشمی با بهره گیری از قدرت نوآوری در درمان مشکلات دیسک کمر و گردن بدون آسیب رساندن به بافت‌های عصبی و عضلانی اطراف تخصص دارد و بهبودی سریع و بدون مشکل را برای هر بیمار تضمین می‌کند. این مرکز با به کار گیری روش‌های پیشگامانه مانند آندوسکوپی دیسک، راه حل‌های موثری برای مشکلات دیسک بیرون زده ارائه می‌دهد که به بیماران این امکان را می‌دهد تا با درد خداحافظی کنند.

آدرس کلینیک دکتر مسعود هاشمی: شریعتی، بالاتر از پل رومی، روبروی بانک پارسیان، کوچه نبوی، پلاک 2، واحد 1

تلفن تماس: 02126658517

کلینیک درد مهرگان

در کلینیک درد مهرگان فناوری پیشرفته با مراقبت‌های دلسوزانه برای ارائه خدمات بی نظیر مدیریت درد ترکیب می‌شود. مهرگان یکی از مجهزترین کلینیک‌های ایران بوده و به ارائه خدمات آنلاین افتخار می‌کند و راه دسترسی بیماران به مراقبت‌ها را با سهولت و کارآمدی متحول می‌کند.

کلینیک مهرگان سرویس ویزیت آنلاین را نیز معرفی می‌کند، ابتکاری پیشگامانه در حوزه مراقبت‌های بهداشتی ایران. به راحتی از خانه خود با متخصصان ما مشورت کنید، مشاوره تخصصی دریافت کنید و نسخه بگیرید: همه اینها در عرض 72 ساعت کاری و از طریق واتس اپ صورت می‌گیرد.

کمردرد می‌تواند امان شما را ببرد اما مرکز فوق تخصصی مهرگان برای خدمات کمردرد و ستون فقرات دارای متخصصان برجسته است که مسلط به پیچیده ترین بیماری‌های ستون فقرات با دقت بالا هستند. از تزریق اپیدورال گرفته تا اوزون تراپی، مهرگان در خط مقدم درمان درد قرار دارد و پیشرفته ترین درمان‌های موجود را ارائه می‌دهد.

در کلینیک درد مهرگان تیمی از پزشکان مجرب از رشته‌های مختلف برای ارائه بهترین درمان ممکن همکاری می‌کنند تا نتایج مطلوب را برای هر بیمار تضمین کنند. از لحظه‌ای که دوره درمان خود را آغاز می‌کنید، تیم حرفه‌ای مهرگان در کنار شماست و در هر مرحله از این مسیر، پشتیبانی و راهنمایی ارائه می‌دهند.

آدرس کلینیک درد مهرگان: تهران، ابتدای خیابان شریعتی، بعد از حسینیه ارشاد، ابتدای خیابان قبا، پلاک 6، طبقه ۵

تلفن تماس: 02122873994

بیمارستان عرفان نیایش

با خدمات نوبت دهی آنلاین مهرگان با زمان‌های انتظار طولانی و دردسرهای خسته کننده برنامه ریزی وقت ویزیت خود خداحافظی کنید. به سادگی پزشک و زمان ویزیت مورد نظر خود را از طریق رابط کاربر پسند سایت این مرکز انتخاب کنید و مطمئن باشید که ویزیت شما در همان ساعت انجام می‌شود.

کلینیک درد بیمارستان عرفان نیایش حول محور تشخیص و درمان دردهای پیچیده حاد و مزمن از طریق روش‌های کم تهاجمی، اولویت دادن به راحتی بیمار و بهبودی سریع می‌چرخد. متخصصان با استفاده از مجموعه‌ای از روش‌های تشخیصی پیشرفته از جمله رادیولوژی، الکتروفیزیولوژی، ام آر‌ای و سی تی اسکن، منشأ درد را کشف می‌کنند تا برنامه‌های درمانی متناسب با آن را تنظیم کنند.

این کلینیک با استفاده از طیف وسیعی از روش‌های غیرتهاجمی با دردهای مربوط به ستون فقرات از جمله مشکلات دیسک و مفصل فاست مقابله می‌کند. از تزریق اپیدورال گرفته تا اوزون درمانی و رفع فشار با لیزر، بیماران از طیف متنوعی از مداخلات با هدف بازگرداندن تحرک و کاهش درد بهره مند می‌شوند.

این کلینیک با استفاده از تکنیک‌های پیشرفته مانند لیزر درمانی قدرتمند و تزریق پلاسمای غنی از پلاکت، درد مرتبط با آرتریت را برطرف می‌کند و بیماران را قادر می‌سازد تا نشاط و استقلال خود را بازیابند. افراد چه با میگرن و چه با نورالژی صورت دست و پنجه نرم کنند با پیشنهادات این کلینیک که شامل سمپاتکتومی، بلوک‌های عصبی و درمان‌های امواج رادیویی پیشرفته متناسب با نیازهای منحصر به فرد هر بیمار است به آرامش می‌رسند.

این کلینیک تخصص خود را در زمینه تشخیص و درمان درد سرطان، درد متاستاتیک و درد مزمن پس از جراحی نیز نشان می‌دهد. بیمارستان عرفان نیایش قادر به انجام عمل‌های تخصصی مانند زایمان بدون درد از طریق تکنیک‌های اپیدورال کمری است که تحت نظارت هوشیارانه متخصصان بیهوشی و زنان و زایمان انجام می‌شود.

پزشک دیسک پشت این کلینیک مسئولیت پرداختن به مشکلات پیچیده ستون فقرات را بر عهده دارد و طیفی از مداخلات جراحی را متناسب با نیازهای هر بیمار ارائه می‌دهد. از التهاب گرفته تا فتق دیسک، دست‌های این جراح طیف وسیعی از بیماری‌ها را با دقت بهبود می‌دهد و نتایج مطلوب را برای هر فردی تضمین می‌کنند.

تخصص این کلینیک در بیماری‌های عصبی مرتبط با پوکی استخوان نیز هست و درمان جامعی را تحت نظر بهترین پزشکان ستون فقرات در بهترین کلینیک درد در تهران خواهید دید. بیمارستان عرفان نیایش با تمرکز بر بیماری‌های دژنراتیو و مرتبط با تومور ستون فقرات متعهد به ارائه درمان‌های بی نظیر به افرادی است که با مشکلات ستون فقرات دست و پنجه نرم می‌کنند.

آدرس بیمارستان عرفان نیایش: بزرگراه نیایش غرب، بعد از بلوار کبیری طامه، خیابان امام حسین، تقاطع بهار، شماره ۱۷، بیمارستان عرفان نیایش

تلفن تماس: 02149796000

کلینیک درد راد

کلینیک درد راد نور امیدی برای افرادی است که به دنبال رهایی از چنگال درد هستند. این کلینیک به رهبری دکتر سیامک مرادی و تیم متعهد او گواهی بر تعهد در مدیریت درد است. دکتر سیامک مرادی متخصص درد سرشناسی بوده و در کلینیک درد راد با سالها تجربه و انبوهی از افتخارات در حال ارائه خدمات جامع برای تسکین انواع دردها است.

کلینیک درد راد با مجهز بودن به فناوری پیشرفته و اتاق عمل برای انجام عمل‌های سرپایی تضمین می‌کند که بیماران درمان‌های مطلوب را در یک محیط راحت دریافت می‌کنند. در این کلینیک می‌دانند که درد پیچیده و چند وجهی است و به همین دلیل طیف گسترده‌ای از خدمات ارائه می‌شود که برای رفع نیازهای منحصر به فرد هر بیمار طراحی شده است.

تزریق اپیدورال برای بیمارانی که مشکلات دیسک کمر یا گردن دارند و از درمان‌های معمول پاسخ نگرفته‌اند یک رویکرد هدفمند برای مدیریت درد است. این کلینیک از دارو گرفته تا فیزیوتراپی، طیف وسیعی از درمان‌ها را برای کاهش کمردرد و بهبود کیفیت کلی زندگی ارائه می‌دهد.

در کلینیک درد راد با استفاده از فناوری پیشرفته لیزر، درد اندام تحتانی ناشی از مشکلات دیسک کمر مورد هدف قرار داده می‌شود. بلوک‌های عصبی در بیماری‌های مختلف مانند زونا، دردهای قفسه سینه پس از جراحی قلب را جراحی قلب باز، درگیری‌های اعصاب سمپاتیک و درگیری عضله پیریفورمیس درمان هدفمندی را ارائه می‌دهند و به بیماران این امکان را می‌دهند تا زندگی خود را بدون درد ادامه بدهند.

نورالژی عصب سه قلو می‌تواند بسیار دردناک باشد اما با درمان با فرکانس رادیویی برای کسانی که از این بیماری رنج می‌برند می‌توانید به شرایط سابق خود برگردید. درمان با فرکانس رادیویی با بی حس کردن اعصاب مفاصل ستون فقرات انجام می‌شود و درمان ایمن و موثری را برای مبتلایان به درد مزمن ارائه می‌دهد.

درد طولانی مدت پس از جراحی ستون فقرات می‌تواند دردسرساز بشود. در کلینیک درد راد درمان‌های غیرجراحی مثل دارو، فیزیوتراپی، تزریق کودال و رادیوفرکوئنسی برای مدیریت درد پس از عمل ارائه می‌شود. بیماران سرطانی مستحق درمان دلسوزانه هستند و در این کلینیک درمان‌هایی مانند دارو یا نورولیزر برای کاهش درد و بهبود کیفیت زندگی ارائه داده می‌شود.

این کلینیک از آرتریت زانو تا صدمات به عضلات شانه، تزریقات هدفمندی را برای کاهش درد و بازگرداندن تحرک به بیمارانی که از مشکلات مفصلی رنج می‌برند انجام می‌دهد. برای بیماران مبتلا به سردردهای مقاوم به درمان، یک رویکرد جامع برای مدیریت درد ارائه می‌شود که دارو را با بلوک‌های عصبی برای تسکین مؤثر ترکیب می‌کند.

آدرس کلینیک درد راد: تهران، نرسیده به میرداماد، خ قبادیان غربی، پلاک ۹ طبقه اول

تلفن تماس: 02188882424

بهترین کلینیک درد در تهران؛ راهی برای آرامش

زندگی با درد مزمن می‌تواند یک مبارزه ناجوانمردانه و بسیار سخت باشد و بر جنبه‌های مختلفی از زندگی بیماران سرطانی تاثیرات منفی و غیرقابل جبرانی بگذارد.

همانطور که گفتیم، درد سرطان تداخلات متعددی ایجاد می‌کند؛ از تداخل در خواب گرفته تا موانعی که در انجام کارهای روزمره و لذت بردن از فعالیت‌هایی که شخص در طول روز انجام می‌دهد، ایجاد می‌کند.

در نتیجه ناکامی افراد در انجام ندادن فعالیت‌های مورد علاقشان، اختلالاتی وجود می‌آیند که می‌توانند به طور قابل توجهی سلامت کلی و عمومی افراد را تحت تاثیر قرار دهند.

اگر بیماری با استفاده از انواع درمان‌ها و تغییرات سبک زندگی نتوانست درد خود را کاهش دهد و نیاز این افراد مرتفع نشد، ممکن است زمان آن رسیده باشد که بیماران از بهترین کلینیک درد در تهران برای رفع مشکل خود کمک بگیرند.

بهترین کلینیک درد در تهران

کلینیک درد چیست؟

کلینیک درد که به عنوان کلینیک مدیریت درد نیز شناخته می‌شود، یک مرکز تخصصی مراقبت‌های بعداشتی است که بر تشخیص و مدیریت درد مزمن بیماران تمرکز دارند.

این کلینیک‌ها یک رویکرد چند رشته‌ای برای مدیریت درد ارائه می‌دهند و تیمی از متخصصان مراقبت‌های بهداشتی را دور یکدیگر جمع می‌کنند که با یکدیگر در زمینه‌ی تدوین و ایجاد برنامه‌های درمانی شخصی برای هر بیمار همکاری داشته و به کاهش درد و عوارض ناشی از آن کمک کنند.

به طور کلی دو نوع کلینیک درد وجود دارد که شامل کلینیک بین رشته‌ای و کلینیک بلوک است؛ کلینیک‌های بین رشته‌ای، رویکردی کلی نگر دارند و شرایط کلی فرد را در نظر می‌گیرند و به جنبه‌های فیزیکی، روانی و عاطفی درد خواهند‌ پرداخت.

این کلینیک‌ها ممکن است شامل متخصصانی مانند پزشکان، پرستاران، روانشناسان، فیزیوتراپیست‌ها، کاردرمانگران و متخصصان تغذیه باشند.

از سوی دیگر کلینیک‌های بلوک عمدتا بر روی روش‌های خاصی مانند تزریقات در بلوک‌های عصبی که توسط متخصصان بیهوشی انجام می‌شود، تمرکز دارند.

فواید کلینیک درد

کلینیک‌های درد طیف گسترده‌ای از گزینه‌های درمانی را برای کمک به مدیریت درد مزمن مراجعان خود ارائه می‌دهند. علاوه بر دارو، این کلینیک‌ها از درمان‌های فیزیکی، رفتاری و روانشناختی برای رفع درد و بهبود کیفیت زندگی افراد استفاده می‌کنند‌.‌

برخی از درمان‌های رایج ارائه شده در کلینیک‌های درد شامل موارد زیر است:

فیزیوتراپی:

فیزیوتراپی، با بهبود حرکت و عمکرد بیماران نقش بسیار مهمی در مدیریت دردهای مزمن و طولانی مدت ایفا می‌کند. فیزیوتراپیست‌ها از طریق تمرینات و تکنیک‌های هدفمند به بیماران کمک می‌کنند تا قدرت، انعطاف‌پذیری و تحرک خود را بازیابند، درد کمتری را تحمل کنند و کیفیت بهتری از زندگی را تجربه کنند.

کاردرمانی:

کاردرمانی بر بهبود توانایی انجام فعالیت‌ها و وظایف روزانه تمرکز دارد. کاردرمانگران با بیماران و مراجعین همکاری می‌کنند تا استراتژی‌ها و تکنیک‌هایی را برای غلبه بر محدودیت‌های مرتبط با درد و دستیابی به استقلال در زندگی روزمره خود ایجاد کنند.

رفتار درمانی:

رفتار درمانی با هدف پرداختن به جنبه‌های عاطفی و روانی درد مزمن است. با آموزش مکانیسم‌های مقابله‌ای، تکنیک‌های مدیریت استرس و راهبردهای آرام‌سازی، رفتار درمانی به بیماران کمک می‌کند تا این افراد ذهنیت مثبتی داشته باشند و این ذهنیت بهبود یافته در نهایت منجر به کاهش تاثیرات درد را در زندگی روزمره بیماران خواهد شد.

مدیریت دارو:

کلینیک‌های درد در زمینه مدیریت درد ازطریق استفاده از داروهای خاص، تجربه و مهارت ویژه‌ای دارند و متخصصین اطمینان حاصل می‌کنند که بیماران مناسب‌ترین داروها را برای شرایط خاص خود دریافت کنند.

اقدامات انجام شده در این نوع از مدیریت درد شامل‌ ارزیابی اثربخشی داروهای فعلی، تنظیم دوز دارویی و بررسی گزینه‌های درمانی جایگزینی مناسب برای دستیابی به بهترین متود و روش تسکین درد بهینه خواهد بود.

درمان‌های تزریقی:

درمان‌های تزریقی مانند بلوک‌های عصبی و تزریق داروهای خاص و یا تزریق مسکن‌ها به مفاصل، معمولا در کلینیک‌های درد برای هدف قرار دادن مناطق خاص و دردناک بدن استفاده می‌شوند.

این روش‌ها می‌توانند با کاهش التهاب و قطع سیگنال‌های درد، تسکین موقت و یا طولانی را مدت برای بیماران فراهم کنند‌

طب مکمل‌ و جایگزین:

امروزه بسیاری از کلینیک‌های درد، درمان‌های طب مکمل و جایگزین را برای بهبود مدیریت درد ارائه می‌دهند. این درمان‌های مکمل ممکن است شامل طب سوزنی، بیوفیدبک، ماساژ درمانی، مدیتیشن و یا یوگا باشد؛ این رویکردهای جایگزینی می‌توانند در کاهش درد و ارتقای سلامت کلی بیماران موثر واقع شوند.

بهترین کلینیک درد در تهران

یافتن بهترین کلینیک درد در تهران

اما سوال اساسی آن است که چگونه می‌توان یک کلینیک درد مناسب پیدا کرد و ملاک‌های انتخاب بهترین کلینیک درد در تهران چیست؟

یافتن کلینیک درد مناسب برای بیماران و رفع نیازهای آن‌ها بسیار مهم است که این افراد می‌توانند با مراجعه به کلینیک‌ها ی تخصصی درد درمان‌های موثر را دریافت کنند.

در ادامه به چند‌ مرحله‌ای که به بیماران کمک می‌کند تا یک کلینیک درد مناسب و معتبر پیدا کنند، اشاره می‌کنیم:

مشورت با پزشک متخصص:

به طور کلی بیماران باید صحبت‌های لازم‌ در خصوص میزان درد، محل درد، مشکلات و عوارضی که تجربه می‌کنند را با پزشک متخصص خود داشته باشند.

پزشکان نیز پس از گرفتن شرح‌حالی کامل و بررسی نیازهای بیماران، می‌توانند این افراد را به کلینیک‌های درد قابل اعتماد ارجاع دهند و به آن‌ها در تصمیم گیری‌های آگاهانه کمک کنند.

تحقیق و کسب اطلاعات در مورد بیمارستان‌ها و مراکز درمانی محلی:

به طور کلی بیماران می‌توانند با بیمارستان‌ها و مراکز درمانی محلی تماس بگیرند تا در خصوص خدماتی که در جهت مدیریت درد ارائه می‌دهند، پرس و جو کنند و در نهایت مشخص شود که این مراکز خدمات تخصصی مدیریت و کاهش دردرا ارائه می‌دهند یا خیر.

این بیمارستان‌ها و یا مراکز درمانی محلی، ممکن است کلینیک درد اختصاصی داشته باشند و یا توصیه‌هایی برای یافتن کلینیک‌های درد معتبر در منطقه‌ای که بیمار در آن زندگی می‌کند، ارائه دهند‌.

بیماران باید به دنبال توصیه‌هایی از گروه‌های پشتیبانی باشند:

گروه‌های حمایت کننده درد محلی می‌توانند منبع عالی برای یافتن کلینیک‌های درد معتبر باشند. بیماران می‌توانند در جلسات گروهی شرکت کنند تا توصیه‌ها و دیدگاه‌های کسانی را که به دنبال خدمات مدیریت درد بوده‌اند، شنیده و جمع‌آوری ‌کنند.

بیماران باید به دنبال افراد متخصص باشند:

بیماران باید به دنبال کلینیک‌های درد با متخصصان مجرب مراقبت‌های بهداشتی باشند که در درمان نوع خاص درد و درمان آن در بیماران تخصص داشته باشند؛ همچنین می‌توان پیش از مراجعه حضوری، در خصوص آموزش، گواهینامه‌ها و تجربیات پزشکان کلینیک در مدیریت درد اطلاعات لازم را کسب کرد.

ارزیابی کلینیک:

هنگام‌ تحقیق کردن در خصوص کلینیک‌های درد، اطلاعاتی در مورد فلسفه و رویکردهای درمانی آن‌ها به دست آورید. بیماران باید به دنبال کلینیک‌هایی باشند که بر رویکرد چند رشته‌ای تاکید دارند و به جای تکیه بر دارو، بر استراتژی‌های جامع مدیریت درد تمرکز داشته باشند.

از نظرات و توصیه‌های دیگران استفاده شود:

بررسی نظرات سایر بیماران و توصیفات آن‌ها در صفحات مجازی، می‌تواند بینش‌ ارزشمندی در مورد کیفیت مراقبت‌های ارائه شده توسط کلینیک‌های درد ارائه دهد.

بیماران باید خواندن نظرات در وب سایت‌های معتبر، ارزیابی مراقبت‌های بهداشتی و میزان رضایت افراد از این کلینیک‌ها را در نظر بگیرند.

بررسی پوشش بیمه:

برای تعیین این که آیا کلینیک درد مورد نظر بیماران با بیمه‌ی آن‌ها طرف قرار داد است یا خیر، باید با شرکت‌های بیمه تماس گرفته شود. اطلاع از این موضوع که آیا مرکز درمانی انتخاب شده با بیمه‌ی شخص طرف قرار داد است یا خیر، می‌تواند در تسهیل تصمیم‌گیری در مورد هزینه‌های مراقبت بهداشتی کمک کند.

بیماران باید همواره به یاد داشته باشند که پیدا کردن کلینیک‌های درد مناسب ممکن است به زمان و تحقیق جامعی نیاز داشته باشد اما باید این مسئله را نیز در نظر گرفت که سرمایه‌گذاری در مدیریت جامع درد، می‌تواند کیفیت زندگی بیماران را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد.

کاهش دردهای مزمن

تاثیرات کلینیک درد در بهبود زندگی بیماران سرطانی

تحقیقاتی که در این حوزه انجام شده است، اثرات مثبت مدیریت جامع درد ارائه شده برای بیماران را نشان می‌دهد که توسط کلینیک‌های دردی که در آن‌ها تحت درمان بوده‌اند، این خدمات ارائه شده است.

بیمارانی که در کلینیک‌های درد تحت درمان قرار می‌گیرند، کاهش سطح درد، بهبود عملکرد و رفاه عاطفی بهتری را نسبت به سایرین تجربه می‌کنند.

کلینیک‌های درد با پرداختن به جنبه‌های فیزیکی، روانی و عاطفی درد، بیماران را قادر می‌سازند تا کنترل زندگی خود را دوباره بدست گیرند و به فعالیت‌های روزانه‌ای که زمانی انجام آن‌ها را غیرممکن می‌پنداشتند، بپردازند.

در حالی که کلینیک‌های درد طیف وسیعی از خدمات و گزینه‌های درمانی را ارائه می‌دهند، مهم‌ است که افراد با انتظارات واقع بینانه برای مدیریت درد اقدام کنند و انتظار یک معجزه ناگهانی را از سمت این کلینیک‌ها نداشته باشند.

هدف کلینیک‌های درد کاهش درد، بهبود عملکرد و ارتقای کیفیت زندگی بیماران است اما از بین بردن کامل درد ممکن است همیشه امکان پذیر نخواهد بود.

تمرکز این مراکز بر ارائه ابزارها و استراتژی‌هایی برای مدیریت موثر درد و به حداقل رساندن تاثیر آن بر فعالیت‌های روزانه و رفاه کلی بیماران است.

بهترین کلینیک درد در تهران

همانطور که پیش‌تر گفتیم، کلینیک درد به‌ مرکزی گفته می‌شود که به صورت تخصصی بر روی تشخیص علت زمینه‌ای درد، کنترل دردهای مزمن و در نهایت درمان آن‌ها تمرکز دارد.

در این بین برخی کلینیک‌ها، دردهایی که در نواحی مفاصل و استخوان‌ها بروز پیدا می‌کنند را به صورت تخصصی درمان می‌کنند، در حالی که برخی دیگر از مراکز به صورت تخصصی‌تر، بر روی قسمت‌های خاصی از بدن مثل گردن و کمر متمرکز هستند.

به طور کلی تهران به واسطه این که پایتخت ایران است و جزء کلان شهرهای ایران محسوب می‌شود، بسیاری از متخصصین در این شهر فعالیت دارند و همچنین به واسطه دسترسی این استان به جدیدترین و به روزترین دستگاه‌ها و تکنولوژی‌های مربوط به کنترل و درمان درد در تهران به کار گرفته می‌شوند.

از آنجایی که مراکز و کلینیک‌های درد در تهران از قدمت و تجربه بالایی برخوردارند، بنابراین می‌توانند برای تمامی بیمارانی که از دردهای مزمن و شدید رنج می‌برند، بسیار مفید باشد.

در این مراکز بیشتر به بیمارانی خدمات رسانی‌ انجام می‌شود که به واسطه ابتلا به انواع آرتروزها و سرطان استخوان از دردهای استخوانی و مفاصلی رنج‌ می‌برند.

در بهترین کلینیک‌ درد در تهران، مجرب‌ترین و باسابقه‌ترین متخصص‌ها فعالیت دارند که به شیوه‌های مختلفی انواع دردهای استخوانی و مفصلی را درمان می‌کنند.

از آنجایی که این کلینیک‌ها افراد باتجربه به کار می‌گیرند و همچنین خود نیز سابقه بلند بالایی در امر درمان و تسکین درد دارند، لذا میزان رضایت بیماران و موفقیت آمیز بودن درمان‌های انجام شده توسط این مراکز، بسیار بالا خواهد بود‌.

کاهش دردهای مزمن

روند درمان بیماران سرطانی در کلینیک درد

به طور کلی از بیمارانی که برای اولین بار به کلینیک‌های درد و مراکز درمانی مشابه مراجعه می‌کنند، در وهله اول اطلاعاتی در خصوص چگونگی تاثیر درد بر زندگی آن‌ها و آنچه که تا کنون برای کاهش و تسکین درد خود انجام داده‌اند، توسط تیم درمان کسب می‌شود.

این‌ احتمال وجود دارد که قبل از اولین مراجعه بیماران به کلینیک، یک پرسشنامه ارزیابی درد برای آن‌ها ارسال شود که طیف وسیعی از سوالات را در برمی‌گیرد تا وضعیت بیماران و نیازهای آن‌ها ارزیابی شود.

کلینیک‌های درد علاوه بر درمان‌های تسکینی که برای بیماران انجام می‌دهند، درمان‌های حمایتی نیز برای آن‌ها در نظر می‌گیرند و مانند همراهی با محبت و دلسوز در کنار بیماران قرار خواهند گرفت.

براساس گفته‌ی متخصصینی که در این کلینیک‌ها فعالیت می‌کنند، بسیاری از مراجعه کنندگان از درک بهتر درد خود و کاوش پیرامون فرآیندهای فیزیولوژیکی که باعث ایجاد درد مداوم در آن‌ها می‌شود، سود خواهند برد؛ بنابراین کلینیک‌های درد در جهت کمک به بیماران سرطانی برای کنار آمدن با پریشانی و بار روانی که درد می‌تواند برای آن‌ها ایجاد کند، پیشتیبانی‌های ویژه‌ای را ارائه می‌دهند.

برخی از بیماران توانسته‌اند از طریق راهبردهای روانشناختی که توسط متخصصین در این کلینیک‌ها به آن‌ها آموزش داده شده است، دردهای خود را کاهش داده و آن‌ها را مدیریت کنند.

کلینیک درد راهی برای بهبود و کاهش دردهای مزمن

می‌دانیم که کلمه مزمن به معنای مداوم و یا طولانی مدت است و بسیاری از مردم این کلمه را به معنای تأکید بر شدت موضوعی می‌دانند اما لزوما اینطور نیست.

با این حال اغلب افرادی که به کلینیک‌های درد مراجعه می‌کنند، درد خود را هم مداوم و هم شدید توصیف می‌کنند و این افراد درد را با جراحات یا بیماری‌ها مرتبط می‌دانند.

بسیاری از آن‌ها انتظار دارند که آسیب و یا بیماری به سرعت بهبود یافته و درد فورا از بین برود ولی گاهی اوقات ممکن است درد حتی پس از بهبودی مشکل و بیماری همچنان ادامه داشته باشد؛ به طوری که انگار درد فعال باقی مانده است.

لازم به ذکر است که در برخی موارد تشخیص علت آسیب ایجاد شد یا بیماری که باعث ایجاد درد شده، بسیار سخت و دشوار است.

برای این که بتوان منشاء درد را تشخیص داد، باید به گونه‌ای متفاوت به آن نگاه کنیم؛ درد را باید نتیجه نهایی مجموعه پیچیده‌ای از عومل مختلف دانست که بیماران برای رفع و بهبود آن‌ به کلینیک‌های درد مراجعه می‌کنند.

سیستم عصبی انسان وظایف بسیار زیادی را بر عهده دارد اما یکی از وظایف آن بسیار خاص‌تر و مهم‌تر است، آن هم ایجاد پاسخ در برابر محرک‌های آسیب‌زا و دردناک است.

سیستم عصبی را می‌توان به عنوان یک سیستم حس‌گر در نظر گرفت که دائما بدن انسان و محیط اطراف آن‌ها را زیر نظر دارد. بدن انسان در صورت مشاهده یک تهدید بالقوه، با هشدار دادن به افراد از طریق ایجاد‌ احساس درد، یک مکانیسم محافظتی را ارائه می‌دهد. (باید به این نکته توجه نمود که این ممکن است یک تهدید بالقوه باشد و یا یک آسیب واقعی).

این رفتار و مکانیسم انسان را هدایت می‌کند و باعث می‌شود در پاسخ به درد متفاوت عمل کند؛ مثلا اگر فردی پایش درد می‌کند، در هنگام‌ راه رفتن لنگ می‌زند.

اما باید به این نکته توجه‌ نمود که سیستم عصبی به تنهایی عمل نمی‌کند و با سایر سیستم‌های بدن مانند سیستم ایمنی، سیستم عاطفی و سیستم عضلانی تعامل دارد؛ بنابراین در شرایط خاص اثر ترکیبی همه این سیستم‌ها که با یکدیگر کار می‌کنند، منجر به ایجاد احساس درد خواهد شد.

در نهایت باید اینطور بیان کرد که درد پاسخ بدن به آنچه اتفاق می‌افتد، خواهد بود. البته اغلب همبستگی بسیار کمی بین سطح آسیب بافتی و سطح درد وجود دارد.

این تئوری همچنین به متخصصین کمک می‌کند تا بفهمند که‌ چرا گاهی اوقات ممکن است‌ بیماران درد بسیار شدیدی داشته باشند اما اشعه ایکس، اسکن MRI و سایر آزمایشات نمی‌توانند هیچ دلیل جسمانی برای آن پیدا کنند.

کلینیک درد در بهبود زندگی بیماران سرطانی

روانشناسی درد

عوامل بیولوژیکی، روانشناختی، عاطفی و اجتماعی با درد مداوم و طولانی مدت دخیل هستند و به همین دلیل است که اتخاذ یک درک و مدل زیستی_روانی برای درک و مدیریت درد پایدار بسیار مهم است.

سازش با درد دائمی می‌تواند تغییرات گسترده‌ای را در زندگی افراد ایجاد کند. زندگی با درد مداوم می‌تواند باعث ایجاد احساساتی مانند عصبانیت، ناامیدی، غم و اندوه و اضطراب شود و برای درمان موثر درد توجه به جنبه‌های فیزیکی، عاطفی و روانی بیماران بسیار مهم است.

بنابراین با دانستن این موضوع که بسیاری از دردها تنها جنبه فیزیکی ندارند و ممکن است به دلایل روحی و روانی نیز ایجاد شوند، بسیاری از بیماران به یک روانشناس مراجعه می‌کنند تا شاید از شدت دردهایی که متحمل می‌شوند، کاسته شود.

شاید این سوال پیش بیاید که چگونه یک روانشناس بالینی می‌تواند در خصوص دردهای مداوم به بیماران کمک کند؟ به طور کلی نقش روانشناس کمک به افرادی است که مشکلات مرتبط با دردهای بهبود نیافته و مزمن را تجربه می‌کنند.

این افراد در کمک به بیماران برای مقابله با اثرات درد مزمن و ناراحتی که می‌تواند همراه با آن باشد، تخصص دارند. در مواردی این امر مستلزم این است که بیمار بپذیرد که از نظر پزشکی نمی‌توان هیچ کار بیشتری برای کاهش و کنترل درد بیمار انجام‌ داد و فرد باید از نظر روحی تحت درمان قرار گیرد.

کلینیک درد در بهبود زندگی بیماران سرطانی

درمان دردهای استخوانی و مفصلی در کلینیک درد

درمان دردهای استخوانی:

به طور کلی متخصصین از دردهای استخوانی به عنوان دردهای عمیق و مزمن یاد می‌کنند؛ دردهای استخوان که در هنگام حرکت دادن اندام‌های آسیب دیده و در هنگام شب بسیار شدیدتر می‌شوند، در میان قشر مسن و میان سال جامعه بسیار شایع است.

همانطور که می‌دانید با افزایش سن بدن انسان دچار تغییرات ساختاری خواهد شد؛ برای مثال میزان تراکم استخوان به واسطه افزایش سن کاهش پیدا می‌کند که همین امر موجب کاهش فعالیت‌های فیزیکی افراد مسن شده و آن‌ها را بیشتر در معرض آسیب دیدگی و یا شکستگی‌های استخوانی قرار می‌دهد.

لازم به ذکر است که دردهای ایجاد شده در استخوان‌ها، تماما به واسطه‌ی آسیب‌های فیزیکی و شکستگی‌ها نبوده و ممکن است ناشی از ابتلای فرد به یک سری از بیماری‌های خاص باشد.

پوکی استخوان و آرتروز از شایع‌ترین بیماری‌هایی هستند که افراد مسن به آن مبتلا می‌شوند. طبق آماری که از کلینیک‌های درد بدست آمده، بسیاری از افرادی که جهت تسکین درد مراجعه می‌کنند به این قبیل بیماری‌ها مبتلا هستند.

از آنجایی که علل بسیار زیادی برای وجود درد در استخوان وجود دارد اما در کلینیک‌های درد، قبل از انجام مداخلات‌ درمانی بیمار را تحت معاینه فیزیکی قرار می‌دهند و سپس آزمایشات لازم را از آن‌ها می‌گیرند تا علت اصلی درد تشخیص داده شود و بهترین متود برای رفع و تسکین آن در نظر گرفته شود.

درمان دردهای مفصلی:

به طور کلی مفاصل قسمت‌هایی از بدن هستند که استخوان‌ها را به یکدگیر متصل می‌کنند و امکان حرکت دادن آسان را برای انسان فراهم می‌کنند.

دردهای مفصلی از جمله شایع‌ترین دردها در جهان است که معمولا برای درمان آن نیازی به مراجعه به کلینیک‌های درد نیست مگر در مواقع بسیار حاد و غیرقابل تحمل.

در کلینیک‌های درد بیماران مبتلا به مشکلات مفصلی، در کوتاه‌ترین زمان ممکن، بدون انجام‌ درمان‌های تهاجمی و با استفاده از انواع داروهای خاصی که متناسب با شرایط جسمی و بیماری فرد تجویز می‌شوند، درمان خواهند شد.

کلام آخر

در این مقاله با بهترین کلینیک درد در تهران آشنا شدیم که از درمان‌های نوآورانه تا مراقبت‌های دلسوزانه برای افرادی که به دنبال تسکین درد مزمن هستند بهترین خدمات را ارائه می‌دهند. این کلینیک‌ها با تعهد به تعالی و بهبود زندگی بیماران خود به پیشرفت در زمینه مدیریت درد ادامه داده و به این بیماران آرامش را هدیه می‌دهند.

در نهایت، امیدواریم توانسته باشیم با این مقاله شما را در روند آشنایی و انتخاب کلینیک درد مناسب یاری داده باشیم.

منابع

برچسب ها:

به این مقاله چند ستاره میدهید؟

این مطلب را به دوستان خود پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بروزترین مقالات

رژیم فستینگ و سرطان

رژیم فستینگ بگیرید تا سرطان نگیرید!⭐

1402-08-22
پیشگیری از سرطان

پیشگیری از سرطان: راهکارهای نوین و واکسیناسیون

1402-07-16
خون دماغ شدن و سرطان

ارتباط خون دماغ شدن و سرطان چیست

1402-06-27