سرطان پایان مسیر نیست، چیزی که در این مسیر مهم است روحیه‌ی جنگندگی و امید شما به بهبودی است، پس امیدوار و قوی بمانید.

بهترین مرکز مشاوره روانشناسی برای بیماران سرطانی در تهران

بهترین مرکز مشاوره روانشناسی برای بیماران سرطانی در تهران
در این نوشته شما می خوانید

کمک گرفتن از مشاور و شناخت بهترین مرکز مشاوره روانشناسی برای بیماران سرطانی در تهران از آغاز این بیماری تا روزهای انتهایی درمان آن، امری واجب و حائز اهمیت است.

همانطور که در مقالات پیشین بر اهمیت کمک گرفتن از مشاور و حفظ سلامت روان بیماران سرطانی در طول پروسه‌ی درمان و پسادرمان سرطان تأکید کردیم، در این مقاله‌ی بای بای سرطان نیز ضمن یادآوری دوباره‌ی اهمیت این موضوع، به معرفی بهترین مرکز مشاوره روانشناسی در تهران می‌پردازیم.

نقش مشاور در چالش‌های روانی سرطان

سرطان فقط یک نبرد فیزیکی نیست و در حقیقت یک جنگ نابرابر بین جسم و روح است که تاثیرات منفی متعددی بر سلامت روانی و عاطفی فرد می‌گذارد.

اثرات روانی-اجتماعی سرطان می‌تواند نه تنها بر بیماران بلکه بر نزدیکان و خانواده‌های آن‌ها نیز تاثیر بگذارد. پرداختن و در نظر گرفتن این چالش‌های روانی -اجتماعی برای اطمینان از مراقبت جامع برای بیماران ضروری است.

بهترین مرکز مشاوره روانشناسی برای بیماران سرطانی در تهران
نقش حمایت روانی و اجتماعی:

حمایت روانی و اجتماعی نقش حیاتی در کمک به بیماران سرطانی و خانواده‌هایشان برای عبور از چالش‌های عاطفی و روانی همراه با بیماری ایفا می‌کند.

تحقیقات نشان داده است، افرادی که حمایت اجتماعی و مشاوره‌های خاص دریافت می‌کنند، کیفیت زندگی بهتری را در طول پروسه درمان سرطان خود گزارش کرده‌اند.

شاید این سوال پیش بیاید که این حمایت‌های روانی از چه طریق برای بیماران تأمین می‌شوند؟

همانطور که می‌دانید، مراکزی وجود دارند‌ که با گردآوری مشاوران و روانپزشکان خبره، تیم مراقبت روانی تشکیل داده‌اند که در‌جهت رفع نیازهای عاطفی و روحی بیماران مبتلا به سرطان‌ تلاش می‌کنند.

از آنجایی که بیماری سرطان‌ شرایط روحی و جسمی‌ بسیار طاقت فرسایی را برای بیماران فراهم می‌کند، درک این موضوع و شرایطی که بیماران تجربه می‌کنند، توسط اطرافیان مهم و ضروری است.

بنابراین بسیار مهم است که مشاورین و متخصصینی که در این مراکز فعالیت دارند، سابقه برخورد و درمان بیماران سرطانی را داشته باشند و با نیازهای آن‌ها و نحوه برخورد با این افراد به خوبی آشنا باشند.

بهترین مرکز مشاوره روانشناسی برای بیماران سرطانی در تهران و سایر مراکزی از این قبیل، به طور کلی خدمات خاصی را ارائه می‌دهند که در ادامه به طور مفصل آن‌ها می‌پردازیم:

مشاوره:

مشاوران حرفه‌ای، روانشناسان یا روانپزشکان می‌توانند مشاوره فردی یا گروهی را برای کمک به بیماران سرطانی برای رفع نگرانی‌های عاطفی خود و توسعه راهبردهای مقابله‌ای ارائه دهند.

این جلسات مشاوره هم برای بیماران و هم برای اطرافیان و خانواده بیماران تشکیل می‌شود تا آن‌ها بتوانند‌ تمامی احساسات منفی و فشارهای روانی که تحمل می‌کنند‌ را تخلیه کنند و یا برای مقابله با آن‌ها، راه‌ها و روش‌های خاصی را آموزش ببینند.

آموزش و اطلاعات:

ارائه اطلاعات موردنیاز در‌ مورد سرطان، گزینه‌های درمانی و منابع موجود به بیماران و خانوادهایشان می‌تواند آن‌ها را برای تصمیم‌گیری‌ آگاهانه و کاهش اضطراب توانمند کرده و این امکان‌ را در اختیار‌ این افراد قرار دهد تا دید منطقی‌تری نسبت به‌‌ پروسه درمان و تمامی‌ مواردی که ممکن است تجربه ‌کنند، کسب کنند.

حمایت معنوی:

متخصصان مراقبت معنوی می‌توانند به افرادی که در طول پروسه درمان سرطان به دنبال آرامش و معنا بخشیدن به زندگی خود هستند، راهنمایی‌های لازم را ارائه کنند.

همانطور که می‌دانید بیماران مبتلا به سرطان ممکن است در مواجه با تشخیص و درمان‌ بیماری خود امید و انگیزه‌ ادامه دادن را از دست بدهند که در این شرایط مشاورین با سوق دادن مراجعه کنندگان خود به سمت معنویت و راز و نیاز با خداوند، هدفمندی و انگیزه را به زندگی آن‌ها برمی‌گردانند.

گروه‌های حمایتی:

در بهترین مرکز مشاوره روانشناسی برای بیماران سرطانی در تهران، جلساتی در نظر گرفته می‌شود که بیماران مبتلا به سرطان‌ با‌ شرکت‌ در‌ آن‌ها می‌توانند از افراد دیگری که با این بیماری مبارزه می‌کنند‌، آشنا شوند.

در این گروه‌های حمایتی، تمامی بیماران از مشکلات و سختی‌های زندگی خود صحبت می‌کنند و باقی اعضا نیز می‌توانند با همدردی کردن احساس آرامش و درک شدن را در اعضای گروه ایجاد کنند.

در این جلسات همچنین نحوه کنار آمدن با احساسات منفی و مشکلات مرتبط با سرطان نیز بیان می‌شود که همه‌ی اعضای این گروه می‌توانند از تجربیات دیگران بهره‌مند شوند.

به طور کلی گروه‌های حمایتی فضای امنی را برای افراد با تجربیات و بیماری مشابه فراهم می‌کند تا نگرانی‌های بیماران مبتلا به سرطان شنید شده تا این افراد بتوانند حمایت‌های عاطفی موردنیاز را دریافت کنند.

مراقبت تسکینی:

از دیگر خدمات کلینیک‌های روانشناسی، بهبود کیفیت زندگی بیماران مبتلا به سرطان با ارائه تکنیک‌های مدیریت درد، کنترل علائم و تجویز داروهای مسکن موردنیاز آن‌ها است؛ در مواقعی مشاورین با آموزش مدیتیشن‌های خاص می‌توانند به بهبود شرایط روحی بیماران‌ کمک کنند.

هنگامی که افراد برای رفع مشکلات خود به دنبال پیدا‌ کردن بهترین مرکز مشاوره روانشناسی در تهران هستند، باید یکسری از فاکتورهای مهم را در انتخاب خود در نظر بگیرند.

در صورتی که فردی با تشخیص سرطان مواجه است، ضروری است که با تیم‌ مراقبت‌های بهداشتی خود در خصوص وجود هرگونه چالش‌های روانی و اجتماعی که که تجربه می‌کند، صحبت کند.

در این شرایط تیم مراقبتی و یا پزشک متخصص برای رفع مشکل مراجعین خود، آن‌ها را به بهترین مرکز مشاوره روانشناسی برای بیماران سرطانی در تهران که توانایی رفع نیازهای بیماران‌ را دارد و متناسب با شرایط روحی آن‌ها است، معرفی می‌کنند.

مشاوره و حمایت‌های روانی برای بیماران مبتلا به سرطان

بهترین مرکز مشاوره روانشناسی برای بیماران سرطانی در تهران

از آنجایی که امروزه به دلیل سبک زندگی ناسالم و سایر عوامل محیطی مثل آلودگی هوا و استرس، میزان بروز سرطان به طرز چشمگیری افزایش یافته است، مراکز درمانی سرطان و کلینیک‌های مشاوره اختصاصی برای بیماران سرطانی نیز به تبع افزایش پیدا می‌کنند تا نیاز بیماران‌ و مراجعه ‌کنندگان برطرف شود.

شهر تهران به دلیل پایتخت بودن و دسترسی بسیار عالی که به‌ تمامی‌ خدمات، منابع و متخصصین معمولا بهترین استان برای انجام مراقبت‌های همه جانبه‌ی درمانی است.

بهترین مرکز مشاوره روانشناسی در تهران به واسطه بهره‌مندی از بهترین و با تجربه‌ترین متخصصین و مشاورین کشور معمولا خدمات بسیار عالی را به بیماران خود ارائه داده و تا حد بسیار زیادی امید و انگیزه را به زندگی آن‌ها باز می‌گردانند.

به طور کلی کلینیک‌های مشاوره اختصاصی برای بیماران سرطانی که در تهران فعالیت دارند، دارای محیطی مناسب و با چارچوبی خاص هستند که تمامی خدمات مشاوره‌ای فردی و یا گروهی را برای بیماران و خانواده‌هایشان فراهم می‌کنند.

این خدمات شامل آموزش تکنیک‌های مقابله با استرس و اضطراب، مدیتیشن، صحبت و گفت و گوی آزاد جهت بیان‌ احساسات و برگزاری کارگاه‌های تخصصی و عمومی جهت آموزش مدیریت احساسات در طول پروسه درمان سرطان خواهد بود.

بهترین مرکز مشاوره روانشناسی برای بیماران سرطانی در تهران جزء برترین کلینیک‌های ایران به شمار می‌رود و به عنوان اولین کلینیک‌های ارائه دهنده درمان‌های نسل‌ چهارم روانشناسی و مشاوره محسوب می‌شود.

تشخیص دقیق مشکلات روانی زیر نظر مجرب‌ترین کادر روانپزشکی، روانشناسی و روان‌سنجی به طور همزمان، یک نکته مهم و کلیدی در انتخاب بهترین و مناسب‌ترین طرح درمان است که در کلینیک‌های مشاوره استان تهران به خوبی و اصولی اجرا می‌شود.

البته لازم به ذکر است که تمامی استان‌های ایران، کلینیک‌های مشاوره اختصاصی برای بیماران سرطانی و مراکز مشاوره‌ای تخصصی باسابقه دارند که بیماران در‌ آن استان می‌توانند از خدمات آن‌ها بهره‌مند شوند و نیازی به مراجعه به کلینیک‌های مشاوره در‌ تهران ندارند اما بیان این‌ نکته خالی از لطف نیست که کلینیک‌های تهران خدماتی به مراتب بهتر و موثرتری را به مراجعه کنندگان خود ارائه می‌دهند.

کلینیک‌های مشاوره اختصاصی برای بیماران سرطانی

مزایای مشاوره و حمایت‌های روانی برای بیماران مبتلا به سرطان

مراجعه به مشاورین خبره و دریافت حمایت‌های اجتماعی، می‌تواند مزایای بی‌شماری برای بیماران سرطانی و خانواده‌های آن‌ها داشته باشد؛ برخی از این مزایا‌ شامل موارد زیر هستند:

بهبود شرایط عاطفی بیماران:

دریافت حمایت‌های روانی و مشاوره‌های مناسب در خصوص سرطان و شرایط سختی که برای افراد ایجاد می‌کند، می‌تواند پریشانی بیماران را به میزان بسیار زیادی کاهش دهد و موجب بهبود شرایط احساسی و عاطفی مبتلایان به این بیماری شود.

از آنجایی که مشاورین به طور کامل تمامی احساسات بیماران را می‌پذیرند و برای تک تک آن‌ها راه‌حل‌های مناسب ارائه می‌دهند، فشار احساسی و بار روانی این افراد کمتر شده و کیفیت زندگی آن‌ها افزایش پیدا می‌کند.

افزایش مهارت‌های مقابله‌ای:

از دیگر فواید کلینیک‌های مشاوره و مراجعه به مشاورین متخصص، می‌توان به یادگیری مهارت‌های مقابله‌ای برای مدیریت استرس، اضطراب، سایر چالش‌های عاطفی مرتبط با سرطان و تقویت بیماران از لحاظ روحی اشاره کرد.

افزایش کیفیت زندگی:

با پرداختن به نگرانی‌های روانی و اجتماعی بیماران مبتلا به سرطان، بسیاری از چالش‌های ذهنی و روحی آن‌ها برطرف می‌شود و این افراد می‌توانند زندگی بهتری را داشته باشند و بدون مشکل و راحت‌تر پروسه درمان خود را دنبال کنند.

در نهایت نکته اصلی اینجاست که نباید نقش مشاور در چالش‌های روانی سرطان را بی اهمیت تلقی کرد و در کنار پرداختن به سلامت جسمی، سلامت روحی و روانی افراد نیز باید در نظر گرفته شود‌.

مراقبت مناسب:

خدماتی که مشاورین و کلینیک‌های مشاوره اختصاصی برای بیماران سرطانی ارائه می‌دهند شامل شخصی‌سازی نمودن برنامه‌ها و نیازهای منحصر به فرد هر بیمار است، به این معنی که هر بیمار مشاوره‌های لازم‌ و حمایت‌های ضروری مخصوص به خود را دریافت می‌کند.

کلام آخر

در این مقاله‌ی بای بای سرطان بار دیگر بر اهمیت حفظ سلامت روحی و روانی بیماران مبتلا به سرطان در کنار پرداختن به درمان‌های جسمانی تأکید کردیم و انتخاب بهترین مرکز مشاوره روانشناسی برای بیماران سرطانی را مهم‌ترین عمل در جهت پرداختن به این موضوع دانستیم.

همچنین بر فواید و مزایای بهره‌مندی افراد سرطانی از خدمات و جلسات مشاوره سخن گفتیم و در نهایت مراجعه به روانشناس را برای تمامی افرادی که در زندگی خود دچار چالش‌های روانی متفاوتی هستند را ضروری دانستیم.

منابع:

برچسب ها:

به این مقاله چند ستاره میدهید؟

این مطلب را به دوستان خود پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بروزترین مقالات

ماموگرافی

تفاوت ماموگرافی با سونوگرافی سینه

1401-11-18
ویتامین و سرطان

ارتباط مصرف ویتامین و سرطان؛ ویتامین بیشتر، سرطان زودتر

1402-06-16
داروهای تسکین دهنده عوارض شیمی درمانی

معرفی داروهای تسکین دهنده عوارض شیمی درمانی

1402-06-14