بهترین جراح سرطان پروستات در تهران 👨‍⚕️ از نگاه مردم 【آپدیت سال1402】

بهترین جراح سرطان پروستات در تهران
در این نوشته شما می خوانید

سرطان پروستات، واژه‌ای است که متاسفانه این روزها در جامعه به وفور آن را می‌شنویم. سرطان پروستات جزء سرطان‌های رایج در میان مردان است که براساس آمارها، نرخ شیوع بالایی دارد.

سرطان پروستات، غده پروستات را درگیر می‌کند؛ پروستات یک غده گردویی شکل کوچک است که مایع منی را تولید می‌کند. سرطان پروستات اگر در مراحل اولیه تشخیص داده شود، یعنی زمانی که هنوز محدود به غده پروستات است، بهترین شانس را برای درمان موفقیت‌آمیز دارد؛ در این گونه موارد مشورت با بهترین جراح سرطان پروستات در تهران نقش زیادی در درمان سریع بیماری دارد.

خوشبختانه در بسیاری از مردان، روند رشد سرطان پروستات بسیار محدود است و فقط به غده پروستات محدود می‌شود. این افراد معمولاً از نظر درمانی مشکلی ندارند و روند درمان راحت‌تری را پیش‌رو دارند. اما در برخی مردان، سرطان پروستات به سرعت گسترش می‌یابد و اینجاست که شناخت بهترین جراح سرطان پروستات در تهران اهمیت زیادی پیدا می‌کند.

اگر شما یا اطرافیانتان درگیر سرطان پروستات شده‌اید، توصیه می‌کنیم حتماً تا پایان این مطلب با ما همراه باشید. چون ما در این مطلب قصد داریم درباره بهترین جراح سرطان پروستات در تهران صحبت کنیم. امیدواریم مطالب ذکر شده در این مقاله به شما در پیدا کردن بهترین فوق تخصص پروستات کمک کنند، پس لطفاً با ما همراه باشید.

بهترین جراح سرطان پروستات در تهران

آشنایی با بهترین جراح سرطان پروستات در تهران؛ ویژگی‌ها و مهارت‌ها

هدف از جراحی سرطان پروستات، حذف بافت سرطانی از غده پروستات است. یکی از گزینه‌های اولیه جراحی پروستات، پروستاتکتومی رادیکال است که در آن غده پروستات و بافت‌های اطراف آن به طور کامل برداشته می‌شوند. این روش را می‌توان از طریق تکنیک‌های مختلفی از جمله جراحی باز، جراحی لاپاراسکوپی و جراحی با کمک رباتیک انجام داد.

از آنجایی که عمل جراحی یکی از بهترین گزینه‌های درمان سرطان است، هنگام جستجو برای پیدا کردن بهترین جراح سرطان پروستات در تهران، چندین عامل وجود دارند که باید به آنها توجه کنید؛ در ادامه بیشتر در این مورد صحبت می‌کنیم.

تجربه و تخصص

برای پیدا کردن بهترین جراح سرطان پروستات در تهران، به دنبال یک جراح باتجربه در زمینه درمان سرطان پروستات، به ویژه در موارد باخطر متوسط باشید. بهتر است پروفسور سرطان پروستات در انکولوژی اورولوژی یا جراحی سرطان پروستات تخصص داشته باشد. برای اینکه در این زمینه مطمئن شوید، بهتر است سوابق تحصیلی و کاری پزشک مورد نظر را بررسی کنید.

گواهی نامه‌های حرفه‌ای

اگر تاکنون به مطب پزشکان حرفه‌ای سری زده باشید، حتماً متوجه وجود گواهی نامه‌های حرفه‌ای و تقدیرنامه‌های متعدد بر در و دیوار مطب آنها شده‌اید. آنها نشان می‌دهند که پزشک مورد نظر در حرفه خود واقعاً خبره است و هیچ گاه در زمینه کار خود کم نمی‌گذارد.

پس اگر به دنبال بهترین جراح سرطان پروستات در تهران هستید، این بار بیشتر به این موارد دقت کنید و به دنبال پزشکانی باشید که گواهی نامه‌های معتبر حرفه‌ای و تقدیرنامه‌های متعدد دارند. زیرا این گواهی نامه‌ها نشان می‌دهند که پزشک مورد نظر بخش زیادی از وقت خود را صرف یادگیری کرده و استانداردهای دقیقی را در کار خود رعایت می‌کند.

بیمارستان یا کلینیک مورد نظر

یکی از مواردی که باید در هنگام انتخاب بهترین جراح سرطان پروستات در تهران به آن توجه کنید، بیمارستان یا کلینیکی است که پزشک مورد نظر در آنجا جراحی می‌کند. بیمارستان‌هایی که دارای بخش انکولوژی اختصاصی و امکانات پیشرفته هستند، برای جراحی موارد پیچیده سرطان پروستات مناسب‌تر هستند. این گونه مراکز معمولاً مجهز به امکانات مختلف هستند و خیال شما را تا حد زیادی راحت می‌کنند.

نظرات و توصیفات بیماران

امروزه به لطف وجود شبکه‌های اجتماعی، به راحتی می‌توان بیماران و مراجعان یک پزشک را در فضای مجازی پیدا کرد و درباره پزشک مورد نظر با آنها مشورت کرد. معمولاً تمام پزشکان خبره در اینستاگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی دارای کانال و صفحه اختصاصی هستند، از این رو نظرخواهی از بیماران آنها کار چندان سختی نیست و فقط کمی به صبر و تلاش نیاز دارد.

بهترین جراح پروستات در تهران
رویکرد چند رشته‌ای و روابط کاری مناسب

بهترین جراح سرطان پروستات در تهران کسی است که با یک تیم درمانی خبره همکاری کند. هر چه تیم درمانی پزشک مورد نظر قوی‌تر باشد و متخصصان بیشتری در حوزه‌های تخصصی مختلف در آن حضور داشته باشند، احتمال موفقیت عمل جراحی پروستات افزایش می‌یابد.

پیگیری‌های پزشک

بهترین جراح سرطان پروستات در تهران کسی است که بعد از عمل، بیمار را به حال خود رها نکند و تا زمانی که بیمار بعد از عمل در بیمارستان بستری است، مرتباً به او سرکشی کند. چون گاهی اوقات متاسفانه مشکلاتی که بعد از عمل برای بیمار پیش می‌آیند، ممکن است بسیار جدی و غیرقابل جبران باشند.

اخلاق پزشک

شاید در نگاه اول اخلاق پزشک به اندازه تخصص او از نظر فنی اهمیت نداشته باشد. اما برخلاف انتظار، بهترین جراح سرطان پروستات در تهران کسی است که فرد خوش اخلاقی باشد و بیمار بتواند به راحتی با او ارتباط برقرار کند. چون رابطه دوستانه پزشک و بیمار، احتمال موفقیت عمل جراحی را تا حد زیادی افزایش می‌دهد.

اقدامات بهترین جراح سرطان پروستات در تهران برای درمان سرطان چیست؟

معمولاً دکتر فوق تخصص پروستات بسته به شرایط بیمار، از روش‌های جراحی مختلفی استفاده می‌کند که در ادامه به صورت مختصر به معرفی آنها می‌پردازیم.

پروستاتکتومی رادیکال باز یا لاپاراسکوپی

در روش سنتی‌تر پروستاتکتومی، که پروستاتکتومی باز نامیده می‌شود، جراح از طریق یک برش بزرگ، اقدام به برداشتن پروستات و بافت‌های مجاور آن می‌کند؛ این نوع جراحی این روزها کمتر رایج است.

در پروستاتکتومی لاپاراسکوپی، جراح چندین برش کوچکتر ایجاد می‌کند و از ابزارهای جراحی ویژه برای برداشتن پروستات استفاده می‌کند. پروستاتکتومی رادیکال لاپاراسکوپی اگر توسط پروفسور سرطان پروستات انجام شود، درصد موفقیت بسیار بالایی دارد.

پروستاتکتومی رتروپوبیک رادیکال

جراح در این روش برشی در قسمت پایین شکم از ناف تا استخوان شرمگاهی ایجاد می‌کند. درصد موفقیت این روش به میزان انتشار سرطان به غدد لنفاوی مجاور بستگی دارد.

پروستاتکتومی رادیکال از راه پرینه

در این عمل باز، جراح یک برش در پوست بین مقعد و کیسه بیضه (پرینه) ایجاد می‌کند. این روش کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد، زیرا ممکن است منجر به مشکلات نعوظ شود. این روش دوره نقاهت کوتاهی دارد و درد آن نیز به مراتب کمتر از سایر روش‌های جراحی پروستات است. این نوع عمل جراحی اگر به درستی و توسط یک جراح خبره انجام شود، می‌تواند سرطان را تا حد زیادی کنترل کند.

پروستاتکتومی
پروستاتکتومی لاپاراسکوپیک

اگر به فکر درمان با جراحی لاپاراسکوپی هستید، باید حتماً به دنبال بهترین جراح سرطان پروستات در تهران باشید. زیرا درصد موفقیت این روش درمانی تا حد زیادی به تجربه و مهارت جراح شما بستگی دارد.

پروستاتکتومی رادیکال لاپاراسکوپی

جراح در این روش جراحی، ابزارهای بلند ویژه‌ای را از طریق چندین برش کوچک در دیواره شکم وارد می‌کند تا پروستات را خارج کند. یکی از این ابزارها دارای یک دوربین فیلمبرداری کوچک است و به جراح کمک می‌کند داخل بدن را ببیند.

انتخاب پروفسور پروستات در تهران تا حد زیادی موفقیت این روش را تضمین می‌کند. چون در اینجا نیز مهارت و تجربه جراح، نقش اصلی را بازی می‌کند.

تراشیدن پروستات از راه مجرای ادرار (TURP)

این عمل بیشتر برای درمان مردان مبتلا به بزرگی غیرسرطانی پروستات که به نام هایپرپلازی خوش‌خیم پروستات (BPH) معروف است، مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما گاهی اوقات در مردان مبتلا به سرطان پروستات پیشرفته، برای کمک به تسکین علائم بیمار مانند مشکل ادرار نیز استفاده می‌شود.

عوارض پس از جراحی سرطان پروستات توسط بهترین دکتر جراح سرطان پروستات در تهران

هر نوع عمل جراحی پروستات مانند عمل‌های جراحی دیگر عوارض جانبی ناخواسته‌ای دارد. در بسیاری از موارد این عوارض چندان جدی نیستند و علائم آنها بعد از مدتی از بین می‌رود. با این وجود در برخی موارد ممکن است بیمار به دلیل عوارض جانبی عمل جراحی پروستات، جان خود را از دست بدهد.

پروستاتکتومی

برخی از رایج‌ترین عوارض جانبی عمل جراحی پروستات عبارتند از:

  • واکنش به بیهوشی
  • خونریزی ناشی از جراحی
  • لخته شدن خون در پاها یا ریه ها
  • آسیب به اندام های مجاور
  • عفونت در محل جراحی

به ندرت احتمال دارد که بخشی از روده در حین جراحی آسیب ببیند. در این صورت عمل جراحی ممکن است به عفونت شکم منجر شود و بیمار دوباره برای کنترل عفونت، به عمل جراحی اصلاحی نیاز پیدا کند.

از طرف دیگر اگر غدد لنفاوی بیمار برداشته شوند، مجموعه‌ای از مایع لنفاوی به نام لنفوسل تشکیل می‌شود که در صورت لزوم باید تخلیه شود.

سخن آخر

امروزه روش‌های مختلفی برای جراحی سرطان پروستات مورد استفاده قرار می‌گیرند و همین امر باعث افزایش امید به زندگی در میان مردان مبتلا به سرطان پروستات شده است. از آنجایی که در بیشتر موارد تنها راه درمان بیمار، جراحی پروستات است، انتخاب بهترین جراح سرطان پروستات در تهران نقش زیادی در درمان بیماری و افزایش امید به زندگی بیمار بازی می‌کند.

از طرف دیگر باید پذیرفت ریسک‌های جراحی پروستات تا حد زیادی به وضعیت کلی بیمار، سن و سال او و از همه مهمتر مهارت جراح بستگی دارند. به همین دلیل توصیه می‌شود اگر به دنبال انجام عمل جراحی پروستات در تهران هستید، بهترین جراح سرطان پروستات در تهران را برای انجام عمل انتخاب کنید.

چرا که گاهاً غفلت در این زمینه می‌تواند برای بیمار و اطرافیان او بسیار گران تمام شود!

منابع:

به این مقاله چند ستاره میدهید؟

این مطلب را به دوستان خود پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بروزترین مقالات

داروهای ضد سرطان

مهم­ترین داروهای ضد سرطان

1402-01-22
عوارض جانبی رایج درمان CML

عوارض جانبی رایج درمان CML

1402-12-08
بیوپسی غدد لنفاوی

بیوپسی غدد لنفاوی چیست؟

1402-12-07