سرطان پایان مسیر نیست، چیزی که در این مسیر مهم است روحیه‌ی جنگندگی و امید شما به بهبودی است، پس امیدوار و قوی بمانید.

معرفی 10 تا از بهترین کشورها برای درمان سرطان

بهترین کشورها برای درمان سرطان
در این نوشته شما می خوانید

در زمانی که سرطان در فرد مبتلا رو به وخامت می­‌رود و دیگر امیدی به بهبودی نیست، اطرافیان و خانواده­‌ی وی غالبا به دنبال راهی مطمئن برای درمان می­‌گردند. اکثر این افراد، کشورها و بیمارستان­‌های خارجی را که از تجهیزات و تکنولوژی روز جهت درمان سرطان برخوردار هستند، انتخاب می‌کنند. در این مقاله بای بای سرطان قصد داریم موفق­‌ترین و بهترین بیمارستان­‌های جهان در درمان سرطان را معرفی کنیم. پس اگر به دنبال بهترین کشورها برای درمان سرطان و بیمارستانی مجهز می­‌گردید، این مقاله برای شماست.

بهترین کشورها برای درمان سرطان

کلمه سرطان برای بسیار از مردم لغتی بسیار ترسناک است اما تعداد بسیار زیادی از اشخاصی که در کل جهان مبتلا به سرطان می­‌شوند، درمان شده‌­اند.

همانطور که می­دانید سرطان موقعیتی است که در آن تعدادی از سلول­‌های بدن به صورت غیرقابل توقفی رشد کرده و تقسیم می­‌شوند و حتی ممکن است در کل بدن پخش شوند.

امروزه تعداد بیشتری از مبتلایان به سرطان، با سفر به کشورهای دیگر به دنبال بهترین بیمارستان سرطان در جهان و کلینیکی هستند که خدمات درمانی مختص به سرطان ارائه می­‌دهند‌.

در نهایت برای آن که بتوان سرطان را به طور کامل از بین برد، باید از بهترین و به روزترین متودهای درمانی، داروهای ضد سرطان و تکنولوژی­‌های تشخیصی استفاده شود که این امکانات در هر کشوری وجود ندارد و فقط در بعضی کشورهای توسعه یافته و پیشرفته یافت می­‌شود.

با توجه به این موضوع، بسیاری از مبتلایان به سرطان برای یافتن بهترین کشورها برای درمان سرطان و بهترین بیمارستان تخصصی سرطان، به ‌منظور درمان بیماری خود به کشورهای دیگر سفر می­‌کنند.

در صورتی که بیمار از توانایی مالی زیادی برای درمان بیماری خود برخوردار نباشد کشورهایی مثل هند، مالزی و تایلند بهترین خدمات درمانی را با هزینه­‌های بسیار کمتر از سایر کشورهای پیشرفته در اختیار بیماران قرار می­‌دهند بنابراین این کشورها مقصد بسیار مناسبی برای کسانی است که از قدرت مالی بالایی برخوردار نیستند.

کشور برتر برای درمان سرطان

10 تا از بهترین بیمارستان سرطان در جهان

پروسه درمان سرطان ‌علاوه بر آن که بسیار پرهزینه است، نیازمند زمان زیادی برای نشان دادن تاثیرگذاری خود دارد؛ در واقع باید متودهای درمانی مختلفی بر روی بیمار امتحان شوند تا در نهایت بهترین آن انتخاب شود.

متودهایی مثل شیمی درمانی، عمل­های جراحی، رادیوتراپی و بیوپسی که انجام همگی این­ها بسیار پرهزینه خواهد بود، به همین دلیل است که بسیاری از مبتلایان رفتن به کشورهای دیگر را به انجام ‌درمان در کشور خود ترجیح می­‌دهند، چرا که مراجعه به این کشورها از لحاظ هزینه­‌ی درمان به صرفه‌­تر است.

در ادامه به چند نمونه از بهترین بیمارستان­ سرطان در جهان اشاره می­‌کنیم:

 • مرکز تخصصی سرطان اندرسون در ایالت هیوستون آمریکا
 • مرکز تخصصی سرطان اسلون کترینگ‌ در نیویورک
 • کلینیک تخصصی سرطان هارلی استریت و رویال مارسدن در انگلستان
 • بیمارستان تخصصی سرطان تاتا در هندوستان
 • بیمارستان تحقیقاتی سرطان لالیواتی در هندوستان
 • بیمارستان تخصصی سیسلی در ترکیه
 • بیمارستان تخصصی سرطان بانگوک در تایلند
 • بیمارستان رافلس سنگاپور
بهترین بیمارستان سرطان در جهان

کشورهای پیشتاز در درمان سرطان

 • کشور آمریکا که بزرگترین اقتصاد جهان را دارد، در تمامی موقعیت­‌ها حرف اول را می­‌زند و به عنوان بهترین کشورها برای درمان سرطان شناخته می­‌شود. با این که بیمارستان­‌های این کشور بسیار مجهزند اما از لحاظ هزینه بسیار گران هستند؛ به طوری که هر شخصی توانایی درمان در این مراکز را ندارد.

بسیاری از مردم، این کشور را بهترین مقصد برای درمان بیماری خود می­دانند و بسیاری از بیمارستان‌­های این کشور در لیست بهترین مراکز درمانی جهان قرار دارد.

 • کشور انگلستان که یکی از قدرت­‌های اقتصادی جهان است و حرف زیادی نیز در زمینه ارائه­‌ی خدمات درمانی برای زدن دارد. این کشور از بهترین تکونولوژی­‌ها و بروزترین متودهای درمانی برای بیماران و مراجعین خود استفاده می­‌کند.
 • هندوستان نیز یکی دیگر از کشورهای برتر برای درمان سرطان است که بسیاری از بیماران بخصوص مبتلایان به سرطان، جهت درمان به آن جا مراجعه می‌­کنند. این کشور همپای قدرت­‌های بزرگ جهان از جدیدترین تکنولوژی­‌ها و متودهای درمانی با هزینه‌­ای بسیار کمتر استفاده می­‌کند.
 • ترکیه از دیگر ‌مدعیان فیلد درمانی و جز بهترین کشورها برای درمان سرطان است که می­تواند ‌بهترین خدمات درمانی را با هزینه­‌ای در حدود ۲ تا ۳ برابر کمتر از سایر کشورها در اختیار بیماران قرار دهد.
 • تایلند سالیان سال است که تبدیل به یکی از توریستی‌­ترین کشورهای جهان شده است و مردم ‌زیادی به واسطه فرهنگ، طبیعت و قدمت باستانی که دارد، این کشور را مقصد مسافرت درمانی خود قرار می‌­دهند؛ با این حال تایلند یکی از کشورهای پیشرفته جهان در عرصه درمان و ارائه خدمات درمانی است.
 • سنگاپور یکی از دیگر کشورهای پیشرفته در زمینه درمان و ارائه خدمات درمانی است که مقصد بسیاری از بیماران و مبتلایان به سرطان می‌باشد و سالیانه تعداد زیادی از مردم به قصد درمان به این کشور سفر می­‌کنند.
بهترین کشورها برای درمان سرطان

کدام کشور بهترین تحقیقات سرطان را دارد؟

به طور کلی بیش از ۱۰۰‌کشور فعالیت زیادی در زمینه تحقیقات و مطالعه پیرامون سرطان دارند تا به دستاورد­های جدیدی در درمان سرطان برسند.

از گذشته تا کنون، متودهای درمانی سرطان دستخوش تغییرات بسیار زیادی شده است و این پیشرفت­‌ها و تغییرات‌ همچنان ادامه دارد و وظیفه موسسات تحقیقاتی، کشف روش‌­های نوین در امر درمان سرطان است.

در میان‌ این کشورهایی که در ادامه نام برده می­‌شوند، تعدادی از رده‌­ی بالاتری برخوردار هستند. رده بندی این کشورها به واسطه تحقیقات و دستاوردهایی در خصوص سرطان که در طول سالیان متمادی بدست آورده‌­اند، مشخص می­‌شود.

از لحاظ منطقه‌ای و قاره­‌ای، قاره آسیا در رتبه اول، اروپا دوم، آمریکای جنوبی در رتبه سوم، آمریکای شمالی و آفریقا نیز در رده­‌های بعدی دستاورد­ها و تحقیقات پیرامون سرطان قرار دارند.

اما ‌هنگامی که رده بندی، کشور به کشور مورد ارزیابی قرار می­‌گیرد، ممکن است این ترتیب دستخوش تغییراتی شود:

در رتبه اول، کشور چین که از جمله پیشرفته‌­ترین کشورها در زمینه تحقیقات و یکی از کشورهای برتر برای درمان‌ سرطان است، قرار گرفته است. چین در این رده بندی، بالاتر از کشورهایی همچون روسیه، اوکراین، لهستان و رومانی قرار دارد.

کشور آمریکا که یکی از قدرت­‌های جهان و از بهترین کشورها برای درمان سرطان است، در رتبه هفتم این رده بندی قرار دارد؛ شاید این سوال پیش بیاید که چرا رتبه این کشور انقدر پایین است؟

شکی نیست که این کشور در زمینه تکنولوژی و متودهای درمانی جز بهترین و بروزترین کشورهاست و همچنین تعداد افراد مبتلا به سرطان در این کشور بسیار بالاست اما به دلیل پرهزینه بودن درمان سرطان در این کشور و مهاجرت بیماران به کشورهای کم هزینه‌­تر برای درمان، سبب شده است که بسیاری از تحقیقات و دستاوردهای جدیدی که این کشور برای درمان سرطان کشف می‌کند، در سطح وسیع مورد آزمایش قرار نگیرد و همین امر باعث نزول رتبه این کشور در رده بندی تحقیقات در حوزه سرطان شده است.

کشورهایی که درمان سرطان در آنها رایگان است

تشخیص به موقع سرطان و انجام درمان، یک ‌امر حیاتی برای بیماران و همچنین نزدیکان بیمار می‌­باشد. درمان سرطان بسیار پر‌هزینه است و فقط در بعضی کشورها خدمات درمانی برای درمان سرطان رایگان است که در اینجا به یکی از کشورهایی که این خدمات را به بیماران به صورت رایگان ارائه می‌­دهد، اشاره می­‌کنیم.

برخلاف انتظارها این کشور نه جز ابرقدرت‌­های اقتصادی است و نه در بین کشورهای برتر در زمینه تحقیقات پیرامون سرطان قرار دارد اما با این حال اهمیتی که به مردم، بخصوص بیماران سرطانی می‌­دهد، نشان از پیشرفته بودن این کشور دارد، به طوری که ممکن است روزی بیمارستان­‌های این کشور در رده­‌ی بهترین بیمارستان سرطان در جهان قرار گیرند.

عربستان سعودی یکی از کشورهای حاشیه حوزه خلیج فارس، کشوری است که خدمات درمانی سرطان برای مردم کشور به طور رایگان ارائه می­‌شود، چیزی که در کشورهای توسعه یافته و ابر قدرت جهان دیده نمی‌­شود. از آن جایی که عربستان سعودی کشوری بسیار ثروتمندی است، توانسته است بیمارستان­‌هایی بسیار پیشرفته و با بروزترین تکنولوژی‌ها و شیوه­‌های درمانی را برای درمان بیماران فراهم کند. البته جالب است بدانید که میزان بروز سرطان در این کشور، بسیار پایین‌­تر از سایر نقاط جهان است.

در خصوص عربستان

در عربستان علاوه بر درمان سرطان، تمامی خدمات پزشکی برای مردم این کشور رایگان است و کسانی که تست‌­های تشخیصی و غربالگری سرطان و هر نوع بیماری دیگر نیز انجام می­‌دهند، پولی پرداخت نخواهند کرد.

این سیاست انسان دوستانه و پسندیده عربستان باعث شده است که کشورهای توسعه یافته و پیشرفته شرکت­‌های بیمه اختصاصی برای ارائه خدمات درمانی رایگان به مردم کشور خود تاسیس کنند.  

همچنین بعضی کشورها علاوه بر آن که مراکز تخصصی برای درمان سرطان دارند، در پی ساخت مراکزی هستند که این خدمات را به صورت رایگان در اختیار بیماران ‌قرار دهند.

البته که باید به این ‌نکته توجه کرد فقط افراد مقیم آن کشور می­توانند از خدمات رایگان پزشکی بهره­مند شوند نه توریست‌­ها و سایر مردم از کشور­های دیگر.

منابع:

برچسب ها:

به این مقاله چند ستاره میدهید؟

این مطلب را به دوستان خود پیشنهاد دهید

3 پاسخ

 1. سلام
  ایا بیمارستان برکت که تازه تاسیس شده جزو بیمارستان های خوب هستش؟

  1. درود بر شما
   بله جزو بیمارستان های مجهر هستند که بروزترین دستگاه هارو در اختیار دارند و بزودی درمورد این بیمارستان مطلب اختصاصی منتشر خواهد شد.

 2. درود بر شما و مطالب ارزشمندتان به امید روزی که ما هم به درمان رایگان برسیم و گذشت زمان و هزینه مانع تشخیص زودرس نشود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بروزترین مقالات

ماموگرافی

تفاوت ماموگرافی با سونوگرافی سینه

1401-11-18
ویتامین و سرطان

ارتباط مصرف ویتامین و سرطان؛ ویتامین بیشتر، سرطان زودتر

1402-06-16
داروهای تسکین دهنده عوارض شیمی درمانی

معرفی داروهای تسکین دهنده عوارض شیمی درمانی

1402-06-14