سرطان پایان مسیر نیست، چیزی که در این مسیر مهم است روحیه‌ی جنگندگی و امید شما به بهبودی است، پس امیدوار و قوی بمانید.

همه چیز درمورد خرید اکسجوا (Xgeva) 💊 

خرید اکسجوا
در این نوشته شما می خوانید

آگاهی‌بخشی درباره داروها و نحوه عملکرد آنها در درمان انواع سرطان، هدفی است که در جهت کاهش نگرانی‌های بیماران و اطرافیان آن‌ها، توسط مجموعه بای بای سرطان دنبال می‌شود. این اطلاعات می‌تواند به آن‌ها کمک کند تا تصمیمات بهتری در راستای انتخاب شیوه درمان سرطان بگیرند و در نتیجه روند بهبودی بیماران را تسهیل می‌کند. در این مقاله، ما به بررسی خرید داروی اکسجوا می‌پیردازیم. از توضیح مکانیزم عمل تا شناخت عوارض جانبی و همچنین نکاتی که در خرید اکسجوا باید مدنظر داشته باشید، اطلاعات جامعی را ارائه خواهیم کرد. پس تا انتها همراه ما بمانید.

چرا خرید اکسجوا را توصیه می‌کنیم؟ این دارو چگونه در مسیر درمان عمل می‌کند؟

در شرایطی که سلول‌های سرطانی به استخوان‌های بیمار گسترش یافته است، راهی جز توصیه به خرید اکسجوا برای تیم پزشکی باقی نمی‌ماند. برای ادامه پروسه درمان و بالابردن توان تاب‌آوری بیمار در برابر رژیم شیمی درمانی ناگزیر از تجویز اکسجوا هستیم. این دارو در پیشگیری از شکستگی‌ و سایر آسیب‌های مرتبط با استخوان که اغلب در متاستاز به استخوان‌ها رخ می دهد، موثر است.

چگونه و از کجا داروی اکسجوا (Xgeva) را بخریم؟

در اکثر موارد، اکسجوا توسط بیمارستان‌ها یا مراکز درمانی تامین می‌شود و به بیماران در فرآیند شیمی درمانی تزریق می‌شود. اما در برخی موارد نیاز است تا خرید داروی اکسجوا از سوی بیمار انجام شود. اگر درگیر این بخش از پروسه درمان خود هستید، ادامه مقاله را دنبال کنید.

خرید اکسجوا

روش‌های خرید داروی اکسجوا

 داروی اکسجوا را می‌توان به دو شیوه  حضوری و آنلاین استعلام خرید گرفت. داروخانه‌ها مجاز به ارسال این دارو به صورت آنلاین نیستند. اپلیکیشن‌ها و پلتفرم‌های متعددی برای استعلام قیمت دارو و نیز داروخانه‌هایی که این دارو را موجود دارند، در دسترس هستند.

داروخانه های فروشنده داروی اکسجوا (آپدیت مهر 1402)

توجه: بای بای سرطان هیچ دخل و تصرفی در خرید و فروش داروهای سرطان ندارد و فقط بعنوان همیار سامانه های استعلامی در کشور عمل خواهد کرد و مسئولیت خرید و فروش دارو از داروخانه‌های زیر بر عهده این مجموعه نمی‌باشد.

تبلیغات

مکانیسم عملکرد دارو اکسجوا

خرید اکسجوا تنها به دلیل مسیر خاصی که در بهبود عوارض شیمی درمانی طی می‌کند، انجام می‌شود. این دارو با هدف قرار دادن یک مسیر بیولوژیکی خاص، تنظیم میزان سلول‌های بافت استخوانی و استحکام آن‌ها را تضمین می‌کند.

در درجه اول با اتصال به مولکولی به نام «فعال کننده گیرنده لیگاند NF کاپا B» یا RANKL وارد عمل می‌شود. این اتصال از تعامل بین RANKL و گیرنده آن، معروف به RANK، که در سطح استئوکلاست‌ها و پیش‌سازهای آن‌ها یافت می شود، جلوگیری می‌کند. استئوکلاست‌ها سلول‌هایی هستند که مسئول تحلیل استخوان (تجزیه بافت استخوانی) هستند. فعال شدن این سلول‌ها از طریق تعامل RANKL-RANK نقش مهمی در تخریب بافت استخوانی ایفا می‌کند.

خرید اکسجوا و تزریق آن به طور موثری از تشکیل، عملکرد و بقای استئوکلاست‌ها، جلوگیری می‌کند. این کار با مسدود کردن RANKL و جلوگیری از اتصال آن به گیرنده RANK انجام می‌گیرد. در نتیجه، تجزیه بافت استخوانی کاهش می‌یابد.

این مکانیسم در کاهش تخریب سلول‌های استخوانی که یک عارضه رایج در هنگام متاستاز سرطان به استخوان است، بسیار موثر است. دنوزوماب با کاهش تحلیل استخوان به حفظ استحکام و یکپارچگی آن، جلوگیری از شکستگی و سایر آسیب‌های استخوانی کمک می‌کند.

تجویز اکسجوا

خرید اکسجوا برای چه بیمارانی خطرناک است؟

از آنجا که خرید اکسجوا معمولا برای جلوگیری از عوارض استخوانی در گروه‌های خاصی از بیماران استفاده می‌شود، موارد منع مصرف آن را باید جدی گرفت. آنکولوژیست‌ها پس از بررسی پیشینه بیمار و انجام برخی آزمایشات، به این گروه از بیماران خرید اکسجوا را توصیه نمی‌کنند:

کودکان

اکسجوا به‌طور کلی برای استفاده در کودکان توصیه نمی‌شود، مگر در مواردی که درمان تومور سلول غول پیکر استخوان مطرح باشد. این دارو می‌تواند آسیب‌های جدی در صفحات رشد کودکان ایجاد کرده و روند آن را مختل کند.

زنان باردار به خرید اکسجوا فکر نکنند!

 اکسجوا هرگز نباید توسط زنان باردار استفاده شود. این دارو ممکن است برای جنین مادر، خطرات جبران‌ناپذیری را به همراه داشته باشد. در مورد منع مصرف این دارو برای بانوان شیرده، گزارشی در تحقیقات نیامده است. اگر در دوران شیردهی این دارو را دریافت می‌کنید، حتما موضوع را با پزشک خود مطرح کنید.

تجویز اکسجوا برای افراد با کلسیم خون پایین (هیپوکلسمی)، ممنوع!

قبل از دریافت داروی اکسجوا، معمولا تیم پزشکی آزمایشاتی را به بیمار توصیه می‌کنند. افرادی که سطح کلسیم خونشان پایین است (هیپوکلسمی) نباید این دارو را مصرف کنند. توجه به وضعیت کلسیم پایین خون قبل از خرید اکسجوا و شروع درمان، بسیار مهم است.

شرایط نگه داری داروی اکسجوا

رعایت اصول نگهداری از دارو، یکی از مهم‌ترین مراحل در تولید و توزیع دارو است. برای نگهداری صحیح از داروی اکسجوا، نکات زیر را در نظر بگیرید:

 • اکسجوا را در دمای اتاق (تا 25 درجه سانتیگراد) نگه دارید. می توانید قبل از تزریق، ویال Xgeva را خارج از یخچال بگذارید تا به دمای اتاق (تا 25 درجه سانتیگراد) برسد. این کار تزریق دارو را راحت‌تر می‌کند. به خاطر بسپارید، برای اطمینان از اثربخشی و ایمنی دارو، باید ظرف 30 روز آن را استفاده کنید.
 • پس از خرید اکسجوا، آن را در یخچالی در دمای 2 تا 8 درجه سانتیگراد نگهداری کنید. مراقب باشید که دارو را فریز نکنید.
 • برای محافظت از آن در برابر نور، توصیه می‌شود ویال اکسجوا را در همان جعبه دارو، در یخچال نگهداری کنید.

پس از خرید اکسجوا چه دوزی و چگونه آن را مصرف کنیم؟

اکسجوا دارویی است که فقط باید تحت راهنمایی و نظارت یک درمانگر متخصص استفاده شود. برای به حداکثر رساندن اثربخشی درمان و به حداقل رساندن خطر عوارض جانبی، مهم است که به دوز و برنامه تجویز شده پایبند باشید. اگر در مورد خرید اکسجوا و روند درمان خود سؤال یا نگرانی دارید، حتما آن را با کادر درمان مطرح کنید.

دوز توصیه شده اکسجوا 120 میلی گرم است که به‌صورت یک بار تزریق زیر جلدی (زیر پوست) انجام می‌شود. این تزریق باید هر 4 هفته یک بار انجام شود. دارو در یک سرنگ از پیش پر شده(ویال) عرضه می‌شود و تمام محتویات سرنگ باید تزریق شود. تزریق اکسجوا به‌صورت زیر جلدی در یکی از نواحی زیر ران، شکم یا بازو انجام می‌گیرد.

در صورت فراموشی نوبت تزریق، چه باید کرد؟

خرید اکسجوا و استفاده مداوم از آن در طول پروسه درمان سرطان‌های متاستاتیک، اهمیت ویژه‌ای دارد. از این رو، در صورتی که دوزی از آن را دریافت نکرده‌اید بلافاصله این موضوع را به پزشک معالج یا دکتر داروساز اطلاع دهید. آن‌ها زمان‌بندی جدیدی برای دریافت اکسجوا را برای شما انجام می‌دهند.

در صورت دریافت بیش ازحد  دوز دارو (Overdose)، چه باید کرد؟

به دلیل وجود خطر جدی مسمومیت با این دارو نیاز است سریعا اقدامات لازم توسط کادر درمان صورت گیرد. حتما پزشک خود را از این موضوع مطلع سازید.

روش‌های خرید داروی اکسجوا

نکات کلیدی که پس از خرید داروی اکسجوا باید رعایت کنید.

در زمان مصرف داروی اکسجوا نکات زیر را در نظر بگیرید و پزشک معالج خود را در جریان بگذارید:

 • در صورت نیاز به استفاده از دارویی دیگر در زمان مصرف اکسجوا، به پزشک خود بگویید که تحت درمان با دنوزوماب هستید.
 • در رژیم غذایی اکثر مردم به اندازه کافی کلسیم و ویتامین D وجود ندارد، به توصیه پزشکتان مکمل‌ها را مصرف کنید.
 • در صورتی که دچار اسپاسم، پرش، یا گرفتگی عضلات و/ یا بی حسی یا سوزن سوزن شدن در انگشتان پا یا اطراف دهان شدید، فورا به پزشک خود اطلاع دهید.
 • مشکلات جدی در استخوان فک بیمارانی که تحت درمان با اکسجوا قرار دارند، مشاهده شده است. زخم های غیر قابل ترمیم یا غیر معمول، احساس درد در دندان ها یا لثه های خود، یا هر گونه عفونت دندان را به دندانپزشک یا پزشک خود اطلاع دهید.
 • تجربه درد جدید یا غیرعادی در باسن یا کشاله ران ممکن است ناشی از شکستگی در استخوان ران ایجاد شود.
 • اگر باردار هستید یا قصد اقدام به بارداری دارید، حتما با پزشک خود موضوع را مطرح کرده و توصیه‌های درمانی خود را دریافت کنید. ممکن است با نظر به شرایط شما، خرید اکسجوا با دارویی دیگر جایگزین شود.
 • خطر شکستگی استخوان در ستون فقرات شما، به خصوص اگر سابقه شکستگی یا پوکی استخوان (شرایطی که در آن استخوان‌ها نازک و شکننده می شوند) وجود دارد. پیشینه بیماری خود را با پزشک درمیان بگذارید.
جمع‌بندی

در این مقاله از بای بای سرطان، با نقش داروی اکسجوا (Denosumab) در مدیریت سلامت استخوان برای افراد مبتلا به سرطان‌های متاستاتیک به استخوان آشنا شدید. خرید اکسجوا و مصرف آن با مهار عوارض مرتبط با شیمی درمانی و نیز تخریب بافت استخوانی، می‌تواند به افزایش کیفیت زندگی بیماران سرطانی کمک کند. این دارو، دردهای ستون فقرات ناشی از سستی و ضعف بافت استخوانی، کاهش می‌دهد.

توجه به این نکته ضروری است که خرید اکسجوا معمولا توسط پزشکان متخصص، تجویز و تزریق می‌شود. این کار به صورت موردی و با در نظر گرفتن عواملی مانند نوع و مرحله سرطان و همچنین سلامت کلی بیمار انجام می‌شود.

منابع:

برچسب ها:

به این مقاله چند ستاره میدهید؟

این مطلب را به دوستان خود پیشنهاد دهید

3 پاسخ

 1. سلام
  من برای پدرم آمپول دینوسوماب خریدم استفاده نشد تا ۲۰۲۵ تاریخ داره اگر کسی نیاز داشت به قیمت مناسب تری میدم بهش
  ممنون

 2. سلام
  برای پدرم آمپول دینوسوماب خریدم استفاده نشده تا ۲۰۲۵ تاریخ داره اگر کسی نیاز داشت به قیمت مناسب تری میدم بهش
  ممنون
  09354363272

  1. تذکر: عواقب رد و بدل دارویی در بای بای سرطان بر عهده کاربران می باشد و این مجموعه هیچگونه مسئولیتی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بروزترین مقالات

رژیم فستینگ و سرطان

رژیم فستینگ بگیرید تا سرطان نگیرید!⭐

1402-08-22
پیشگیری از سرطان

پیشگیری از سرطان: راهکارهای نوین و واکسیناسیون

1402-07-16
خون دماغ شدن و سرطان

ارتباط خون دماغ شدن و سرطان چیست

1402-06-27