سرطان پایان مسیر نیست، چیزی که در این مسیر مهم است روحیه‌ی جنگندگی و امید شما به بهبودی است، پس امیدوار و قوی بمانید.

راهنمای جامع خرید تسنتریک (Tecentriq) 💊

خرید تسنتریک
در این نوشته شما می خوانید

همان طور که در مقالات پیشین گفتیم، داروی آتزولیزوماب (Atezolizumab) که با نام تجاری تسنتریک (Tecentriq) به بازار عرضه شده است، در اصل نوعی داروی درمان سرطان است. تسنتریک جزء جدیدترین و تاثیرگذارترین داروهای درمان سرطان محسوب می‌شود که در روش درمانی ایمونوتراپی مورد استفاده قرار می‌گیرد. داروی آتزولیزوماب برای درمان سرطان‌های مختلف کاربرد دارد. به همین دلیل خیلی از افراد مبتلا به سرطان و اطرافیان آنها به احتمال زیاد با نام این دارو آشنا هستند. از این رو، در بیشتر موارد سوالاتی درباره خرید تسنتریک یا قیمت آتزولیزوماب ذهن آنها را به خود مشغول می‌کنند.

اگر شما نیز جزء این دسته از افراد هستید، جای درستی آمده‌اید. چون ما در این مقاله جامع از سایت بای بای سرطان قصد داریم به نکات مهمی که باید در هنگام خرید آتزولیزوماب به آنها توجه کنید بپردازیم؛ پس لطفاً تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

تسنتریک (Tecentriq) چگونه به وجود آمد؟

قبل از اینکه بخواهیم به قیمت تسنتریک یا نحوه خرید داروی آتزولیزوماب بپردازیم، بیایید کمی با تاریخچه جالب این داروی اثرگذار آشنا شویم. داروی تسنتریک حاصل زحمات 15 ساله یک خانم دانشمند به نام یان وو و گروه همکارش است.

دکتر وو به شناسایی آنتی‌بادی کمک کرد که پایه دارویl; را تشکیل می‌دهد. این آنتی‌بادی مونوکلونال برای اتصال به PD-L1 طراحی شده است، این یک پروتئین است که در سرکوب سیستم ایمنی بدن نقش زیادی دارد. به عبارت دیگر داروی تسنتریک، سیستم ایمنی بدن را احیا می‌کند و به آن کمک می‌کند تا با سلول‌های سرطانی مبارزه کند.

داروی آتزولیزوماب اولین داروی ایمونوتراپی ضد سرطان ضد PD-L1 است که توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) تایید شده است. این دارو اولین بار در ماه مه 2016 برای درمان افراد مبتلا به یک نوع سرطان مثانه به نام کارسینوم ادراری که سرطان آنها گسترش یافته است، تائید شد. خیلی زود این دارو پس از اینکه آزمایش‌های بالینی دیگری را با موفقیت پشت سر گذاشت، برای درمان انواع دیگر سرطان نیز تائید شد.

در حال حاضر داروی تسنتریک برای درمان سرطان‌های دستگاه ادراری، سلول غیرکوچک ریه (NSCLC)، پستان سه‌گانه منفی، ریه سلول کوچک (SCLC)، کارسینوم هپاتوسلولار و ملانوما مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خرید آتزولیزوماب

داروی تسنتریک یا آتزولیزوماب در کجا تولید می‌شود؟

داروی آتزولیزوماب که با نام تجاری Tecentriq به بازار عرضه می‌شود، تولید شرکت Genentech, Inc است، این شرکت عضو Roche Group است و در سان‌فرانسیسکو ایالات متحده قرار دارد.

داروی آتزولیزوماب یک نوع آنتی‌بادی مونوکلونال IgG1 دستکاری شده ژنتیکی شده است که در سلول‌های تخمدان همستر چینی (CHO) تولید می‌شود.

خرید آتزولیزوماب چگونه و از کجا امکان‌پذیر است؟

خرید داروی آتزولیزوماب که به صورت محلول غلیظ تزریقی داخل وریدی 60 mg/1mL 20mL است، در بیشتر موارد برعهده خود بیمار نیست و توسط مراکز درمانی تهیه می‌شود. اما گاهی اوقات خرید داروی تسنتریک به خود بیمار یا همراهان او محول می‌شود.

در این گونه مواقع برای خرید تسنتریک می‌توانید به داروخانه‌های معتبر، اپلیکیشن‌ها یا داروخانه‌های آنلاین مراجعه کنید. در صورتی که داروخانه‌های آنلاین را برای خرید آتزولیزوماب انتخاب کنید، می‌توانید از خدمات مشاوره‌ای آنها نیز استفاده کنید.

از آنجایی که داروی تسنتریک یک داروی خارجی است، می‌توان برای خرید داروی آتزولیزوماب از سایت‌ها و داروخانه‌های آنلاین خارجی نیز کمک گرفت. برای خرید داروی تسنتریک در این گونه مواقع به حساب ارزی نیاز دارید که می‌توانید آن را طریق وب سایت‌های معتبر ایرانی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، تهیه کنید.

نحوه مصرف و آماده‌‌سازی تسنتریک

همان طور که گفتیم داروی آتزولیزوماب یک داروی محلول است که به صورت داخل وریدی به بیمار تزریق می‌شود. روند آماده‌سازی داروی تسنتریک برای تزریق به بیمار، یک روند تخصصی است که براساس نسخه پزشک، سن و سال بیمار و سایر عوامل دخیل در این زمینه، صورت می‌گیرد.

به همین دلیل تزریق داروی تسنتریک تنها توسط پزشک یا پرستار متخصص در مراکز درمانی انجام می‌شود. معمولاً تزریق داروی تسنتریک هر بار 30 تا 60 دقیقه طول می‌کشد و بسته به دوره‌های درمانی فرد، ممکن است این روند تا پایان دوره درمان 2، 3 یا 4 هفته یک بار تکرار شود. طول دوره درمان نیز توسط پزشک تعیین می‌شود و به نوع سرطان، میزان پاسخ بدن به دارو و عوارض جانبی دارو بستگی دارد.

گاهی اوقات بیماران در حین تزریق داروی آتزولیزوماب دچار واکنش‌های جدی می‌شوند، به همین دلیل همان طور که گفتیم تزریق داروی تسنتریک تنها در مراکز درمانی معتبر و تحت نظر پزشک یا پرستار متخصص و آموزش‌دیده در این زمینه انجام می‌شود.

خرید تسنتریک

نکاتی که باید پیش از خرید تسنتریک و در حین دریافت دارو به آنها توجه کنید.

داروی تسنتریک هر چند یک داروی تاثیرگذار است، اما باید پیش از خرید آتزولیزوماب و خصوصاً در هنگام دریافت دارو به نکات زیر توجه کنید. در این صورت علاوه بر اینکه کمتر درگیر عوارض جانبی تسنتریک خواهید شد، احتمال موفقیت روند درمانی شما نیز افزایش می‌یابد.

 • قبل از خرید داروی تسنتریک، اگر به ماده دارویی خاصی حساسیت دارید، حتماً به پزشکتان اطلاع دهید. از او بخواهید که مواد تشکیل‌دهنده داروی آتزولیزوماب را مورد بررسی قرار دهد و در صورتی که اطمینان حاصل کردید، این دارو خطری برای شما ندارد، اقدام به خرید آتزولیزوماب کنید.
 • قبل از خرید تسنتریک به پزشک خود بگویید که چه داروهایی را مصرف کنید. در این گونه مواقع حتی ویتامین‌ها، مکمل‌های غذایی و محصولات گیاهی را که مصرف می‌کنید نیز از قلم نیندازید. زیرا احتمال دارد پزشک‌تان دوز مصرفی دارو را تغییر دهد یا به دقت عوارض جانبی شما را زیر نظر داشته باشد.
 • قبل از خرید آتزولیزوماب، اگر باردار هستید یا قصد بارداری دارید به پزشک خود اطلاع دهید. شما باید قبل از شروع درمان، آزمایش بارداری بدهید. زیرا در طول دوره تزریق آتزولیزوماب و تا 5 ماه پس از مصرف آخرین دوز، نباید باردار شوید. در مورد روش‌های پیشگیری از بارداری که می‌توانید در طول دوره درمان از آنها استفاده کنید، با پزشک خود صحبت کنید. اگر در حین تزریق آتزولیزوماب باردار شدید، فوراً به پزشک خود اطلاع دهید، چون آتزولیزوماب ممکن است به جنین آسیب برساند.
 • قبل از خرید داروی آتزولیزوماب در صورت شیردهی به پزشک خود اطلاع دهید. به احتمال زیاد پزشک، در طول دوره درمان و تا 5 ماه پس از مصرف آخرین دوز دارو، شیردهی را برای شما قدغن می‌کند.
 • قبل از خرید تسنتریک، باید بدانید که این دارو ممکن است باروری را در زنان کاهش دهد. پس بهتر است قبل از هر چیزی در مورد خطرات تزریق آتزولیزوماب و عوارض جانبی آن با پزشک خود صحبت کنید و آگاهانه در این زمینه تصمیم‌گیری کنید.
 • قبل از خرید آتزولیزوماب، اگر بیماری‌های زیرا را دارید باید با پزشک خود صحبت کنید و مراتب را به او اطلاع دهید:
 1. پیوند عضو یا مغز استخوان یا پرتودرمانی را در ناحیه قفسه سینه
 2. مشکلات ریوی یا تنفسی
 3. بیماری‌هایی که دستگاه عصبی را تحت تاثیر قرار می‌دهند، مانند میاستنی گراویس و سندرم گیلن باره
 4. بیماری‌هایی که سیستم ایمنی بدن را درگیر می‌کنند، مانند بیماری لوپوس
 5. دیابت
 6. مشکلات تیروئید
 7. بیماری‌های کلیوی و کبدی
 8. بیماری‌های عفونی مانند سیتومگالوویروس.
 • اگر در هنگام تزریق داروی آتزولیزوماب هر یک از علائم زیر را تجربه کردید، فوراً به پزشک خود اطلاع دهید: گرگرفتگی، تب، لرز، لرزش، سرگیجه، احساس ضعف، تنگی نفس، خس‌خس سینه، مشکل در تنفس، خارش، بثورات پوستی، درد پشت یا گردن، یا تورم صورت یا لب.
 • در طول دوره درمان با داروی تسنتریک کاملاً نسبت به وضعیت سلامتی و جسمی خود هوشیار باشید و هر گونه عوارض جانبی هر چند کوچک را جدی بگیرید و آن را به پزشک خود اطلاع دهید. در این گونه موارد پزشک ممکن است روند درمان با داروی آتزولیزوماب را به تاخیر بیندازد و یا اینکه کلاً این دارو را کنار گذاشته و از داروهای دیگری برای درمان شما استفاده کند. پس سعی کنید در طول درمان با داروی آتزولیزوماب، حتماً به پزشک خود بگویید که چه احساسی دارید.

شرایط نگهداری داروی آتزولیزوماب

داروی تسنتریک از آنجایی که یک محلول تزریق وریدی است، فقط در مراکز درمانی قابل نگهداری است و نمی‌توان آن را در منزل نگهداری کرد. داروی آتزولیزوماب در این مراکز در یخچال در دمای بین 2 تا 8 درجه سانتیگراد نگهداری می‌شود.

قیمت تسنتریک

قیمت داروی تسنتریک

قیمت داروی آتزولیزوماب از آنجایی که یک داروی خارجی است، براساس ارزش برابری ریال در مقابل دلار تعیین می‌شود. براساس اطلاعات شرکت تولیدکننده داروی تسنتریک، هزینه تسنتریک بسته به برنامه درمانی بیمار و دوزهای مصرفی، ماهانه حدود 14540 دلار است.

برای پیدا کردن قیمت داروی تسنتریک در ایران می‌توانید با داروخانه‌های آنلاین فعال در زمینه فروش داروی آتزولیزوماب مشورت کنید. درضمن می‌توانید به سامانه اطلاعات دارویی کشور مراجعه کنید و قیمت داروی آتزولیزوماب را تنها با نوشتن نام دارو در این وب‌سایت پیدا کنید.

سخن آخر

در این مطلب از سایت بای بای سرطان درباره خرید داروی تسنتریک، قیمت داروی آتزولیزوماب و مواردی که باید قبل از خرید آتزولیزوماب به آنها توجه کنید، صحبت کردیم.

داروی آتزولیزوماب با وجود عمر کوتاه خود، نشان داده که داروی تاثیرگذار و مفیدی است و قادر است با احیای سیستم ایمنی بدن، به بیماران سرطانی کمک زیادی کند. اما همان طور که گفتیم باید در صورت تجویز داروی تسنتریک، درباره موارد مختلفی با پزشک خود مشورت کنید.

توجه داشته باشید که تنها خود بیمار با وضعیتی جسمی خودش آشنایی کامل دارد، به عنوان مثال شاید شما به نوع خاصی از دارو حساسیت داشته باشید، در این صورت اگر این موضوع را با پزشکتان در میان نگذارید، متاسفانه ممکن است در حین درمان با داروی تسنتریک با مشکل مواجه شوید.

امیدواریم اطلاعات ارائه شده در این مطلب به شما کمک کنند تا هر چه زودتر سلامت خود را به دست آورید.

منابع:

برچسب ها:

به این مقاله چند ستاره میدهید؟

این مطلب را به دوستان خود پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بروزترین مقالات

ماموگرافی

تفاوت ماموگرافی با سونوگرافی سینه

1401-11-18
ویتامین و سرطان

ارتباط مصرف ویتامین و سرطان؛ ویتامین بیشتر، سرطان زودتر

1402-06-16
داروهای تسکین دهنده عوارض شیمی درمانی

معرفی داروهای تسکین دهنده عوارض شیمی درمانی

1402-06-14