سرطان پایان مسیر نیست، چیزی که در این مسیر مهم است روحیه‌ی جنگندگی و امید شما به بهبودی است، پس امیدوار و قوی بمانید.

راهنمای جامع خرید پرولیا (Prolia) 💊

خرید پرولیا
در این نوشته شما می خوانید

اگر شما یا اطرافیانتان به هر دلیلی دچار پوکی و ضعف استخوان شده باشید، به احتمال زیاد به داروی پرولیا نیاز پیدا خواهید کرد. پس بهتر است با ما در بای‌ بای سرطان همراه باشید، تا با هم ضمن بررسی داروی پرولیا، به نحوه خرید پرولیا و قیمت پرولیا نیز بپردازیم.

گاهی اوقات روش‌های مختلف درمان سرطان، عوارض ناخواسته و جدی به همراه دارند که بر وضعیت سلامتی عمومی فرد تاثیر منفی می‌گذارند و او را در برابر بیماری آسیب‌‎پذیرتر می‌کنند. به عنوان مثال زنانی که دچار سرطان سینه می‌شوند، به دلیل استفاده از نوع خاصی از داروها، بیشتر در معرض خطر ابتلا به پوکی و شکستگی استخوان قرار دارند. از طرف دیگر، مردانی که دچار سرطان پروستات می‌شوند، نیز مجبور به مصرف داروهایی می‌شوند که باعث تحلیل رفتن استخوان‌های آنها می‌شود.

به همین دلیل در این گونه افراد، بهبود وضعیت استخوان‌ها، اهمیتی دوچندان پیدا می‌کند. در این گونه موارد بیشتر داروی پرولیا برای این افراد تجویز می‌شود. داروی پرولیا جزء آنتی بادی‌های مونوکلونال است. این دارو با تقویت استخوان‌ها، احتمال شکستگی استخوان را در افراد مستعد، خصوصاً کسانی که درمان‌های سرطان را پشت سر می‌گذارند، کاهش می‌دهد.

پرولیا (Prolia) چگونه به وجود آمد؟

داروی پرولیا یک داروی نسبتاً جدید محسوب می‌شود. این دارو برای اینکه به عنوان یک داروی موثر برای کاهش پوکی استخوان تائید شود، راه پرفراز و نشیبی را پشت سر گذاشته است. جالب است بدانید که پرولیا به لطف تلاش‌های شرکت آمریکایی امژن (Amgen) به وجود آمد. اولین بار این شرکت در سال 2008 از سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) خواست که داروی پرولیا را برای درمان پوکی استخوان در خانم‌های یائسه و افراد مبتلا به سرطان‌های سینه و پروستات، تائید کند.

بالاخره FDA در سال 2010 داروی پرولیا را برای درمان پوکی استخوان در زنان یائسه تائید کرد. یک سال بعد نیز داروی پرولیا را برای درمان پوکی استخوان در افراد مبتلا به سرطان‌های سینه و پروستات که تحت درمان ابلیشن هورمونی قرار می‌گیرند، مورد تائید قرار داد.

بعدها تحقیقات مختلف نشان دادند که داروی پرولیا در زمینه درمان بیماری‌های دیگر، مانند پوکی استخوان ناشی از گلوکوکورتیکوئید نیز موثر است.

خرید پرولیا

آمپول پرولیا ساخت کدام کشور است؟

آمپول پرولیا همان طور که گفتیم در اصل ساخت شرکت آمریکایی امژن است. امژن بزرگترین شرکت بیوتکنولوژی و داروسازی آمریکایی است که در سال 1980 تاسیس شده است.

اما این بدان معنی نیست که فقط نسخه آمریکایی داروی پرولیا در بازار وجود دارد. زیرا در حال حاضر چندین کشور از جمله هلند نیز در زمینه تولید داروی پرولیا فعالیت می‌کنند.

خرید پرولیا چگونه و از کجا امکان‌پذیر است؟

داروی پرولیا به صورت محلول تزریقی پرنترال 60 mg/1mL 1mL(محلول تزریقی دنوزومب) است. برای خرید پرولیا می‌توانید علاوه بر مراجعه به داروخانه‌ها، به داروخانه‌های اینترنتی یا اپلیکیشن‌های خرید دارو نیز مراجعه کنید.

خرید آمپول پرولیا از داروخانه‌های اینترنتی، این حسن را دارد که به شما امکان می‌دهد از مشاوره آنلاین با کارشناسان این وب سایت‌ها بهره‌مند شوید. این در حالی است که در داروخانه‌های سطح شهرها، امکان مشاوره با کارشناسان داروخانه‌ها به دلیل شلوغی و ازدحام، چندان فراهم نیست.

نحوه مصرف و آماده‌‌سازی پرولیا

داروی پرولیا در اصل یک نوع آمپول است که به صورت زیرجلدی در دست‌ها، بالای ران یا شکم تزریق می‌شود. این دارو در دوزهای 60 میلی‌گرمی هر 6 ماه یک بار به بیمار تزریق می‌شود. تزریق آمپول پرولیا باید حتماً توسط پزشک یا پرستار متخصص انجام شود. زیرا قبل از تزریق آمپول پرولیا، مواردی وجود دارند که باید حتماً به آنها توجه شود.

به عنوان مثال پزشک یا پرستار باید قبل از تزریق آمپول پرولیا مطمئن شود که سطح کلسیم سرم بیمار نرمال است و در صورت غیرطبیعی بودن، با پزشک فرد تماس بگیرد.

خرید آمپول پرولیا

نکاتی که باید پیش از خرید داروی پرولیا و در حین دریافت دارو به آنها توجه کنید.

همان طور که گفتیم، داروی پرولیا تاثیر بسزایی در درمان پوکی استخوان دارد و به همین دلیل معمولاً برای برخی بیماران مبتلا به انواع خاصی از سرطان که در طول دوره درمان دچار پوکی استخوان می شوند، تجویز می‌شود. با این وجود قبل از خرید پرولیا، مواردی وجود دارند که باید به آنها توجه داشته باشید، برخی از این موارد مهم عبارتند از:

  • کسانی که کلسیم خون پایینی دارند، نمی‌توانند آمپول پرولیا دریافت کنند.

به همین دلیل باید قبل از خرید پرولیا به این نکته توجه داشته باشید و حتماً سطح کلسیم خون شما قبل از تزریق پرولیا مشخص شود.

  • معمولاً داروی پرولیا در افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند یا داروهایی مصرف می‌کنند که بر سیستم ایمنی بدن تاثیر می‌گذارند، ممکن است باعث بروز عفونت‌های جدی شود.

پس اگر از ضعف سیستم ایمنی بدن رنج می‌برید، باید قبل از خرید آمپول پرولیا، این موضوع را به پزشک خود اطلاع دهید.

  • گاهی اوقات برخی افراد پس از تزریق آمپول پرولیا، دچار مشکلات پوستی مانند التهاب پوست، بروز بثورات پوستی و اگزما می‌شوند.

پس اگر مستعد ابتلا به مشکلات پوستی هستید و قبلاً در صورت دریافت داروهای مشابه، درگیر این عوارض شده‌اید، بهتر است قبل از خرید داروی پرولیا، این موضوع را به اطلاع پزشک خود برسانید.

  • یکی از نکات دیگری که باید قبل از خرید پرولیا حتماً به آن توجه داشته باشید، عدم قطع خودسرانه دوره درمان با پرولیا است.

زیرا اگر بدون اطلاع پزشک خود و به صورت خودسرانه، دوره درمان خود با پرولیا را قطع کنید، به شدت در معرض خطر شکستگی استخوان، به خصوص استخوان ستون فقرات قرار می‌گیرید.

درضمن اگر قبلاً شکستگی استخوان ستون فقرات را تجربه کرده‌اید، احتمال اینکه پس از ترک خودسرانه دوره درمان با داروی پرولیا، دچار شکستگی ستون فقرات شوید، بسیار بیشتر از قبل افزایش پیدا می‌کند.

همان طور که گفتیم، اگر سطح کلسیم خون شما پایین باشد، نمی‌توانید از داروی پرولیا استفاده کنید. پس حتماً قبل از خرید داروی پرولیا، به این موضوع توجه داشته باشید و با تجویز پزشک، مصرف مکمل‌های ویتامین D و کلسیم را شروع کنید.

  • اگر باردار هستید یا قصد بارداری دارید، باید قبل از خرید پرولیا، حتماً به پزشک خود اطلاع دهید؛

احتمال دارد که او دوره درمان با پرولیا را به بعد از پایان دوره بارداری شما موکول کند؛ زیرا برخی مواد موجود در داروی پرولیا به جنین آسیب می‌رسانند.

  • قبل از خرید پرولیا، اگر از مشکلات جسمی دیگری رنج می‌برید و برای آنها دارو مصرف می‌کنید، حتماً مراتب را به پزشک خود اطلاع دهید. زیرا برخی داروها باعث کاهش سطح کلسیم خون می‌شوند.
  • اگر از بیماری کلیوی رنج می‌برید و تحت دیالیز کلیه هستید، حتماً باید قبل از خرید پرولیا، همه چیز را به پزشک خود اطلاع دهید؛ چون ممکن است براساس تشخیص پزشک، تزریق پرولیا دیگر به صلاح شما نباشد.
  • توجه داشته باشید که حتی موضوع به ظاهر ساده‌ای مانند کشیدن، پرکردن یا جراحی دندان نیز در هنگام تزریق داروی پرولیا اهمیت پیدا می‌کند.

پس قبل از اینکه برای مراجعه به دندانپزشکی برنامه‌ریزی کنید، حتماً با پزشکتان مشورت کند.

  • برخی افراد به داروها حساسیت دارند. گاهی اوقات خود فرد می‌داند که به چه داروهایی حساسیت دارد، اما بعضی افراد واقعاً نمی‌دانند به چه داروهایی حساسیت دارند.

از آنجایی که داروی پرولیا باعث ایجاد واکنش‌های جدی و خطرناک در بدن بعضی افراد می‌شود، باید حتماً قبل از خرید پرولیا، این موضوع را به پزشکتان اطلاع دهید. در این گونه مواقع احتمال دارد پزشکتان قبل از تجویز پرولیا، تست دارویی را برای شما تجویز کند تا مطمئن شود که شما به هیچ یک از ترکیبات موجود در داروی پرولیا حساسیت ندارید.

خرید داروی پرولیا

شرایط نگهداری داروی پرولیا

داروی پرولیا باید حتماً در یخچال در دمای 2 تا 8 درجه سانتیگراد نگهداری شود و تنها چند دقیقه قبل از تزریق از یخچال خارج شود تا دمای آن به حدود 25 درجه سانتیگراد یا دمای اتاق برسد. آمپول پرولیا معمولاً در عرض 15 تا 30 دقیقه به این دما می‌رسد و آماده تزریق می‌شود. توجه داشته باشید که به هیچ وجه نباید آمپول پرولیا را گرم کنید و باید اجازه دهید پرولیا با گذشت زمان به دمای اتاق برسد.

درضمن داروی پرولیا بعد از رسیدن به دمای اتاق باید ظرف مدت 14 روز مصرف شود، در غیر این صورت دیگر قابل استفاده نیست و باید دور انداخته شود.

قیمت داروی پرولیا

قیمت پرولیا مانند سایر داروهای خارجی، براساس قیمت دلار تعیین می‌شود. براساس اطلاعات شرکت امژن، قیمت آمپول پرولیا آمریکایی در هر دوره 6 ماهه، حدود 1600 تا 1700 دلار است. با این وجود بهترین راه برای پیدا کردن قیمت آمپول پوکی استخوان خارجی، مراجعه به سامانه اطلاعات دارویی کشور است؛ در این وب سایت تنها با یک کلیک می‌توانید قیمت داروی پرولیا را پیدا کنید.

البته برای پیدا کردن قیمت پرولیا می‌توانید به داروخانه‌های آنلاین نیز مراجعه کنید و در کنار استعلام قیمت داروی پرولیا، از خدمات مشاوره‌ای آنها نیز بهره‌مند شوید.

سخن آخر

در این مطلب از سایت بای بای سرطان در مورد خرید پرولیا، قیمت داروی پرولیا و موارد احتیاطی که باید قبل از خرید داروی پرولیا به آنها توجه کنید، صحبت کردیم.

پرولیا نقش مهمی در درمان پوکی استخوان در افراد مستعد، بازی می‌کند. اما باید توجه داشته باشید که در حین درمان با پرولیا، باید برخی نکات مهم را رعایت کنید و نباید هیچ کدام از توصیه‌های پزشکتان را پشت گوش بیندازید یا دست کم بگیرید.

تنها در این صورت است که می‌توانید با خیال راحت داروی پرولیا را دریافت کنید و از تاثیرات قابل توجه آن بهره‌مند شوید.

منابع:

برچسب ها:

به این مقاله چند ستاره میدهید؟

این مطلب را به دوستان خود پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بروزترین مقالات

ماموگرافی

تفاوت ماموگرافی با سونوگرافی سینه

1401-11-18
ویتامین و سرطان

ارتباط مصرف ویتامین و سرطان؛ ویتامین بیشتر، سرطان زودتر

1402-06-16
داروهای تسکین دهنده عوارض شیمی درمانی

معرفی داروهای تسکین دهنده عوارض شیمی درمانی

1402-06-14