سرطان پایان مسیر نیست، چیزی که در این مسیر مهم است روحیه‌ی جنگندگی و امید شما به بهبودی است، پس امیدوار و قوی بمانید.

راهنمای جامع خرید اگزمستان (Exemestane) آروماسین💊

خرید اگزمستان
در این نوشته شما می خوانید

متاسفانه این روزها بیماری سرطان سینه به یک بیماری بسیار رایج در میان خانم‌ها تبدیل شده است. کافی است نگاهی به اطراف خود بیندازید، به احتمال زیاد خیلی زود متوجه می‌شوید که سرطان سینه در میان خانم‌ها چقدر رایج است. اما خوشبختانه این ماجرا برخلاف نیمه تاریک آن، نیمه روشنی هم دارد. زیرا در بیشتر مواقع خانم‌های مبتلا به سرطان سینه به لطف درمان‌های پزشکی جدید، سلامتی خود را به دست می‌آورند و دوباره به زندگی عادی خود بازمی‌گردند.

داروی آروماسین که نام شیمیایی آن اگزمستان است، دارویی است که این روزها به کمک بیماران سرطانی آمده است. اگزمستان یک مهارکننده آروماتاز است که برای درمان تمام مراحل نوعی از سرطان سینه با عنوان «سرطان پستان با گیرنده هورمونی مثبت» در زنان یائسه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اگزمستان داروی پرکاربردی است، از این رو وقتی نام این دارو به میان می‌آید، مواردی مانند خرید اگزمستان، خرید قرص آروماسین خارجی، خرید اینترنتی قرص آروماسین و غیره ذهن ما را به خود مشغول می‌کنند. اگر شما نیز در این زمینه دغدغه‌هایی دارید، پیشنهاد می‌کنم تا پایان این مطلب، با ما در بای بای سرطان همراه شوید.

اگزمستان (Exemestane) چگونه به وجود آمد؟

داروی آروماسین، آنزیم آروماتاز را مسدود می کند؛ این آنزیم هورمون آندروژن را به مقادیر بسیار کم استروژن در بدن تبدیل می‌کند. به همین دلیل این دارو می‌تواند با کاهش سطح استروژن، زمینه تحریک یا رشد سلول‌های سرطانی در «سرطان پستان با گیرنده هورمونی مثبت» را از بین ببرد. جالب است بدانید که داروی اگزمستان با وجود این اثربخشی بالا، هیچ تاثیری بر «سرطان پستان با گیرنده هورمونی منفی» ندارد.

داروی اگزمستان یا آروماسین جزء داروهای اثرگذار و نسبتاً قدیمی در درمان سرطان است. اولین بار اثرات مثبت این دارو بر روی خانم‌های مبتلا به سرطان پستان در سال 1987 گزارش شد. سال‌ها بعد یعنی در سال 1999 سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) داروی آروماسین را مورد تائید قرار داد. اکنون این دارو در بسیاری از کشورهای جهان برای درمان سرطان پیشرفته سینه در زنان یائسه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خرید اگزمستان

داروی اگزمستان ساخت کدام کشور است؟

داروی اگزمستان از آنجایی که یک داروی نسبتاً قدیمی است ،در بسیاری از کشورهای جهان تولید می‌شود. شرکت فایزر که امروزه به لطف واکسن‌های کرونا به یک شرکت دارویی نام آشنا تبدیل شده است، یکی از تولیدکنندگان برتر داروی اگزمستان در جهان است.

داروی اگزمستان نمونه ایرانی هم دارد. به عنوان مثال آروماسین، نام تجاری داروی اگزمستان است که توسط شرکت داروسازی اسوه تولید می‌شود. آرومستان نیز یک نام تجاری دیگر برای داروی اگزمستان ایرانی است.

خرید اگزمستان چگونه و از کجا امکان‌پذیر است؟

داروی اگزمستان به صورت قرص و عموماً در قالب قرص‌های 25 میلی‌گرمی به بازار عرضه می‌شود. شما برای خرید اگزمستان چند راه پیش‌رو دارید که می‌توانید بسته به شرایط خود، یکی از آنها را انتخاب کنید.

یکی از این راه‌ها، خرید اگزمستان به صورت حضوری از داروخانه‌ها است. با توجه به اینکه نسخه ایرانی داروی اگزمستان توسط شرکت‌های دارویی مختلفی تهیه می‌شود، معمولاً در این حالت مشکلی برای تهیه دارو نخواهید داشت.

خرید اینترنتی قرص اگزمستان

بهترین روش برای خرید اگزمستان، خرید اینترنتی قرص اگزمستان است. برای این کار می‌توانید به اپلیکیشن‌ها و داروخانه های آنلاین مراجعه کنید و در کنار خرید اینترنتی قرص آروماسین، با کارشناسان این وب سایت‌ها در مورد عوارض جانبی و موارد منع مصرف داروی اگزمستان مشورت کنید.

خرید اینترنتی قرص آروماسین

همان طور که گفتیم، اگزمستان نام شیمیایی داروی آروماسین است، از این رو می‌توانید برای خرید اینترنتی قرص آروماسین نیز به اپلیکیشن‌ها و داروخانه‌های آنلاین مراجعه کنید.

خرید آروماسین

خرید قرص آروماسین خارجی

گاهی اوقات برخی افراد، قرص آروماسین یا اگزمستان خارجی را ترجیح می‌دهند. این روزها به لطف شرکت‌های واردکننده دارو، دیگر برای خرید قرص آروماسین خارجی لزومی ندارد حتماً کارت بانکی بین‌المللی یا آشنایی در خارج از کشور داشته باشید. از این رو برای خرید قرص آروماسین خارجی نیز می‌توانید به سایت‌ها یا داروخانه‌های آنلاین و یا حتی داروخانه‌های سطح شهر مراجعه کنید.

نحوه مصرف اگزمستان

از آنجایی که داروی اگزمستان به صورت قرص است، مصرف آن برخلاف بیشتر انواع داروهای درمان سرطان، نیازی به مراجعه به مراکز درمانی ندارد. فقط کافی است هر روز بعد از صرف نهار، در یک ساعت مشخص یک عدد قرص اگزمستان را با مقدار کافی آب مصرف کنید.

در هنگام مصرف اگزمستان حتماً به دستورالعمل‌های روی بسته‌بندی دارو توجه کنید و توصیه‌های پزشکتان را به دقت رعایت کنید. هیچ وقت داروی آروماسین را کمتر یا بیشتر از مقداری که پزشک برای شما تجویز کرده است، مصرف نکنید.

ممکن است لازم باشد که مصرف داروی اگزمستان را برای چندین سال ادامه دهید. از این رو نباید هیچ وقت بدون مشورت با پزشک، مصرف قرص اگزمستان را قطع کنید؛ حتی اگر احساس می‌کنید حالتان خوب شده و دیگر به این دارو نیازی ندارید.

نکاتی که باید پیش از خرید داروی اگزمستان و در حین دریافت دارو به آنها توجه کنید.

برای اینکه اثربخشی داروی اگزمستان به حداکثر برسد و از طرف دیگر از عوارض جانبی مصرف آن در امان بمانید، باید برخی نکات مهم را رعایت کنید که در ادامه به مهمترین آنها می‌پردازیم.

  • قبل از خرید اگزمستان، باید به این توجه داشته باشید که برخی‌ها ممکن است به این دارو حساسیت داشته باشند و یا به دلیل مصرف همزمان آن با داروهای دیگر، احتمال دارد دچار تداخل دارویی شوند که در بعضی موارد بسیار خطرناک است و حتی ممکن است باعث مرگ فرد شود.

پس اگر داروهای زیر را مصرف می‌کنید، حتماً به پزشک خود اطلاع دهید: کاربامازپین (کارباترول، اپیتول، تگرتول)؛ داروهایی که حاوی استروژن هستند مانند درمان‌های جایگزین هورمونی و داروهای ضد بارداری هورمونی (از جمله قرص‌های ضد بارداری، چسب‌ها و موارد مشابه)؛ فنوبارباتیل؛ فنی توئین و ریفامپین.

  • اگر عادت به مصرف داروهای گیاهی دارید، باید حتماً به پزشک خود اطلاع دهید؛ گیاه علف چای جزء گیاهانی است که مصرف آن همزمان با داروی اگزمستان خطرناک است. پس قبل از خرید اگزمستان حتماً به این نکته هم توجه کنید. شما حتی باید در صورت مصرف مکمل و ویتامین‌ها نیز اطلاعات لازم در این زمینه را در اختیار پزشک‌تان قرار دهید.
  • قبل از خرید اگزمستان، اگر پوکی استخوان و بیماری کبدی و کلیوی دارید، باید حتماً مراتب را به اطلاع پزشک خود برسانید.
  • قبل از خرید اگزمستان باید به این نکته توجه داشته باشید که داروی اگزمستان ممکن است به جنین آسیب برساند، از این رو در حین دوره مصرف داروی اگزمستان، نباید باردار شوید.

درواقع شما باید تا 7 روز قبل از شروع مصرف اگزمستان آزمایش بارداری بدهید و تا یک ماه پس از پایان مصرف اگزمستان حق بارداری ندارید. از این رو در طول دوره مصرف اگزمستان باید با مشورت پزشکتان یک روش جلوگیری از بارداری مناسب را انتخاب کنید. زیرا همان طور که قبلاً اشاره کردیم، در حین مصرف اگزمستان نمی‌توان از برخی روش‌های جلوگیری از بارداری استفاده کرد.

  • این اصل در مورد شیردهی نیز صدق می‌کند. از این رو باید قبل از خرید اگزمستان به این نکته توجه داشته باشید که شما در طول دوره درمان با اگزمستان و تا یک ماه بعد از پایان مصرف دارو، نمی‌توانید به فرزند خود شیر بدهید.
  • در حین درمان با داروی اگزمستان نیازی به تغییر رژیم غذایی خود ندارید، مگر اینکه پزشکتان در این زمینه توصیه خاصی داشته باشید.
  • اگر مصرف داروی اگزمستان را سر موعد مقرر فراموش کردید، می‌توانید آن را به محض یادآوری مصرف کنید. اما توجه داشته باشید که نباید در یک فاصله زمانی کوتاه دو بار اگزمستان را مصرف کنید. پس اگر زمان مصرف دوز بعدی دارو فرا رسیده بود، قید دوز قبلی را بزنید و هیچ گاه سعی نکنید دوز فراموش شده دارو را جبران کنید.

شرایط نگهداری داروی اگزمستان

برای نگهداری قرص اگزمستان لزوماً نیازی نیست حتماً از یخچال استفاده کنید و می‌‍‌توانید آن را در یک محل خشک و به دور از نور مستقیم خورشید، در دمای اتاق نگهداری کنید. اما توجه داشته باشید که داروی اگزمستان نباید در معرض گرما قرار بگیرد.

درضمن اگر در خانه کودک خردسال دارید، باید بیشتر در زمینه نگهداری داروی اگزمستان احتیاط کنید. چون ترکیبات این دارو برای کودکان بسیار خطرناک است. از این رو باید داروی اگزمستان را دور از دسترس کودکان نگهداری کنید.

خرید قرص آروماسین خارجی

قیمت داروی اگزمستان

قیمت اگزمستان بسته به شرکت و کشور تولیدکننده آن متفاوت است. به همین دلیل احتمال دارد با قیمت‌های مختلفی برای هر بسته قرص اگزمستان مواجه شوید. همان طور که می‌دانید قیمت قرص اگزمستان خارجی به دلیل اینکه ارزش آن براساس ارزش دلار تعیین می‌شود، بالاتر از قیمت قرص اگزمستان ایرانی است.

در هر صورت شما می‌توانید با مراجعه به سامانه اطلاعات دارویی کشور یا داروخانه‌های آنلاین، قیمت اگزمستان را استعلام کنید و براساس اولویت‌های شخصی یا توصیه‌های پزشک خود، یکی از آنها را انتخاب کنید.

سخن آخر

خب به پایان آمد این دفتر، حکایت همچنان باقی است! در این مطلب از سایت بای بای سرطان در مورد خرید اگزمستان، قیمت اگزمستان، نحوه مصرف اگزمستان و مواردی که باید قبل و حین مصرف اگزمستان رعایت کنید، با هم صحبت کردیم.

همان طور که متوجه شدید، اگزمستان نقش زیادی در درمان انواع خاصی از انواع سرطان سینه بازی می‌کند. با این وجود باید توجه داشته باشید که در هنگام مصرف اگزمستان باید حتماً به توصیه‌های پزشک معالجتان توجه کنید. چون گاهی اوقات رعایت برخی نکات ساده، شما را از گرفتار شدن در دام عوارض جانبی داروی اگزمستان نجات می‌دهد.

منابع:

برچسب ها:

به این مقاله چند ستاره میدهید؟

این مطلب را به دوستان خود پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بروزترین مقالات

رژیم فستینگ و سرطان

رژیم فستینگ بگیرید تا سرطان نگیرید!⭐

1402-08-22
پیشگیری از سرطان

پیشگیری از سرطان: راهکارهای نوین و واکسیناسیون

1402-07-16
خون دماغ شدن و سرطان

ارتباط خون دماغ شدن و سرطان چیست

1402-06-27